Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rahvuslik lennufirma Nordica, mis suure pauguga hingusele läinud Estonian Airi järel ellu kutsuti, tähistab neil päevil oma teist sünnipäeva ja peaks detsembris ületama ühe miljoni reisija maagilise piiri.

 

Nordica juhatuse esimehe Jaan Tamme sõnul alustas Nordica 2015. aastal Tallinna lennujaamas 30 ruutmeetril 30 entusiastliku inimesega, omamata lennundusalaseid tehnilisi süsteeme, lennukeid ja meeskondi. „Küll aga oli tellimus, et lennud peavad toimuma,“ lausub Tamm. „Ja seda me tegimegi, kuigi oli ka probleeme. 2015. ja 2016. aastal suutsime firma üles ehitada ja käima panna. Kõik käis koostöös Adria Airwaysiga, kes oli sel hetkel parim saadaolev partner Euroopas. Nad olin nõus kiiresti liikuma ja nende lennukipark sobis meie plaanidega.“

 

2016. aastal alustati koostööd Poola lennufirmaga LOT Polish Airlinesiga. Selleks ajaks oli loodud Nordica ärikontseptsiooni osana lennukite opereerimiseks tütarfirma Regional Jet, millest praguseks kuulub 49% LOTile. Tamme sõnul kasutab Nordica nüüd viimase kommertsteenuseid ja rahvusvahelist sidusust, pakkudes lennukite opereerimisteenust.

„Oluline on, et juba esimesel aastal alustasime teenuse pakkumist väljapoole Eestit,“ ütleb Tamm. „See on algusest peale olnud meie ärimudeli üks põhitõdesid, et kuigi meie missioon on pakkuda Eestile võimalikult häid ühendusi, saame aru, et Eesti ei ole piisavalt suur selliseks valdkonnaks nagu lennundus, mida saaks jätkusuutlikult pikki aastaid majandada. Me vajame tugevate partnerite tuge seal, kus me jääme jänni. Seal aga, kus oleme tugevad, saame midagi pakkuda väljapoole. Peame seda tegema kodumaise lennuliikluse toetamiseks. Esimene pääsuke oligi Skandinaavia ja Hollandi ühendamine allhankeliinil ja Austriaski.“ Tänavu märtsist on ühisfirma Regional Jet saanud ka rahvusvahelise tunnustuse ja vastava IOSA sertifikaadi.

 

Aprillis sõlmiti teenuste pakkumiseks allhankeleping SASiga, kelle strateegia  olevatki Tamme väitel kohalikele liinidele mujalt teenindajaid otsida. Tänavu kaasati teises kvartalis esimest korda Eesti ajaloos kahe lennuki soetamisse erakapital, lüües käed LHV pangaga. Sel aastal lendab 16 lennukit ja järgmisel aastal peaks lennukipark kolme võrra kasvama. Seitse lennukit on Tallinnast algavate reiside käsutuses, neli LOTi ja neli SASi liinidel ning kaks teistel liinidel. Järgmisel aastal peaks olema kaks õhulaeva veel tagavaraks.

 

Nordica kommertsdirektori Kristel Penu sõnul on rahvuslik lennufirma kerkinud Tallinna lennujaama turuliidriks, teenindades 28% kõikidest sealt alguse saavatest õhureisidest.

 

Viimastel kuudel oli Nordica sunnitud ära jätma nii mõnegi Tallinnast algava lennureisi, mille taga olnud firma juhtide sõnul vajadus täita firma kohustusi välismaistel liinidel. Samuti pani surve peale Eesti eesistumine ELs. Nordica lubas, et järgmisel suvel saab Tallinnast otse lennata Rumeenia kuurortlinna Constantsasse ja Ohridi Makedoonias. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo