Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kui algselt lubas riik, et turvaveaga ID-kaardid tehakse novembris tarkvarauuendusega korda ja probleem laheneb, siis nüüd on selgunud, et selle tulemusena pannakse sadade tuhandete inimeste kaardid enne kinni, kui tarkvarauuendus neile üldse kohale jõuab ning Maciga läheb selliste IDkaartide kasutamine senisest palju keerulisemaks, kirjutab portaal Geenius.

 

ID-kaardi tarkvarauuendust suudetakse välja saata ligi 15 000-le kaardile ööpäevas, ütles RIA e-ID valdkonna juht Margus Arm portaalile. Riik peatab olemasolevate ID-kaartide sertifikaadid novembri keskel ning selleks ajaks on uuendus jõudnud kuni paarisaja tuhande inimeseni. Veaga kaarte on kokku aga ligi 750 000.

 

Kuna kaartide uuendamise võimsus on 15 000 päevas, siis venib veaga kaartide uuendamine kuudepikkuseks, mille jooksul sajad tuhanded ID-kaardi kasutajad ei saa e-teenuseid kasutada.

 

Seetõttu soovitab riik lahendusena kasutada vahepealsel perioodil mobiil-IDd, mille töö häiritud ei ole.

 

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID- kaardi turvariski avastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Turvarisk puudutab alates 2014. a. oktoobrist välja antud ID-kaarte, mida on ligikaudu 750 000.

 

Kogu ID-kaardi turvavea olemus on aga seotud rahvusvaheliste krüptograafiateadlaste tehtud leiuga, mille tõsidus tundub iga päeva üha suurem.

 

Asi on selles, et teadlaste leitud nõrkus on maailmas tohutult palju rohkem levinud kui ainult Eesti ID-kaart. Seda ei maksa meil aga võtta lohutusena, vaid arvestada, et turvavea kallal hakatakse väga tõenäoliselt hammast proovima.

 

BNS- Geenius

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo