Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

FOTO 2

KIRGAS LAADAÕHK. Lõikustänupüha ei ole märgitud Eesti seinakalendrites ning seda ei tähistata nii nagu Põhja-Ameerikas, kuid kirikukalendris on ta endiselt omal kohal.

 

Sel päeval tuuakse kirikusse omakasvatatud sügisande, mis tänuohvrina altari ette viiakse. Tallinna Kaarli kiriku lõikustänupüha jumalateenistuse järgselt on igal aastal kiriku esisel platsil heategevuslik sügislaat, nii ka läinud pühapäeval. Seal müüsid Kaarli Kooli 4. klassi Hanna Maria ja Nataly kooli ehitusfondi heaks omatehtud seenepirukat ja pohlakooki, mida olid eelneva õhtu hilistundideni koos küpsetanud. Tibutava vihma ja 9 °C vastu aitas hernesupp ja soe ingverijook. Siit viidi pihlakamarjadega rukkileivapäts ka Kanada eestlaste lõikustänuõhtule. Järgmisel, 9. oktoobri hommikul, enne kui Kanadas lapsed valmistusid kanuuga viimaseid ringe tegema ning kõrvitsakooki sööma, tõi iga Kaarli kooli laps kooli kaasa sügisanni, mis viidi ühisele lõikustänu palvusele kirikusse. Pärast anti viljad koolisööklale, kust neist said ajutegevust turgutavad road.

 

FOTO 1B

UDUNE LÕKKESUITSU NOSTALGIA. Tallinnas kogunesid 8. oktoobril Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse hoonesse Kanadas sündinud või elanud eestlased ja nende pered, et istuda Kanada lõikustänupüha kombe kohaselt tänutundes ühiselt kaetud lauda. See oli 24. kord, kui Maimu Nõmmik on selleks tähtpäevaks rahvahulgad kokku kutsunud. Foto on ebaühtlase toavalgustuse tõttu kahjuväärselt udune, kuid kujutagem ette, et põhjuseks on hoopis aknast immitsev lõkkesuits või maitsvate roogade aur!

 

(T märgistab neid, kes Toronto lähistelt pärit.) All vas.: Kaja Leitham, Lembit Tork (T), Kristi Tork-Sarapuu, Suvi Mari Kindlam Sillak, Daniel Schaer (T), süles Aleksander (Sass) Schaer, Maimu Nõmmik (T), Eric Reppo (T), ees Markus Lees, Eestis 6 a. elanud Kanadast pärit Rob Montes, Dominic Montes, Lennart Reppo ja vahetusõpilane Ameyalli Mehhikost, kes elab perekond Reppo juures. Taga vas. Vello Leitham (Montreal), Hillar Lauri (T), Adele Schaer ema Siret Schaeri süles, Kenneth Lees (T), Gerly Lees, Merike Teene (Buffalo, Los Angeles, nüüd Pärnu, suvila Kotkajärvel), Kristina Agur (T), Pearo Nõmmik (T), Kaja Aulik, Siiri (Oder) Aulik (T), Sven Aulik, Helen Lasn, Peter Poolsaar (Torontost külas) ja Talis Aulik. Pildilt  puuduvad: Martin Lauri, Tarmo Saks (T), Tõnis Nõmmik (T) ja vennad-õde Uku, Aho, Hiie ja Ekke Leitham. Märkimisväärne on Merikese (keskel) teemakohane punane pusa kirjaga: "Muskoka, Port Sydney, Mary Lake" ehk Kotkajärve kant.

 

Fotod ja tekst: Riina Kindlam, Toronto-Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo