Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti tarkvaraarendaja Ignite OÜ loob uudsele platvormile krüptoraha, mille kasutamine on senistest alternatiividest kiirem, odavam ja mugavam.

 

Tänaseni seostatakse krüptoraha ennekõike Bitcoinide, plokiahela (block chain) ja müntide energiamahuka digitaalse kaevandamisega. Plokiahelal baseeruvad krüptorahad vajavad aga alternatiivi, sest laienevat kasutajaskonda hakkavad  piirama tehnilised detailid. Näiteks Bitcoinidega sai veel mõni nädal tagasi teha kuni 7 tehingut sekundis ja viimaste muudatustega tõusis see nüüd 56 juurde, ülekande tegemine võib võtta 10-20 minutit ning krüptoraha liigutamise vahendustasud ulatuvad suuremate tehingute puhul mitmesaja euroni. DAG-ahelal baseeruvad krüptorahad on neist probleemidest vabad turvalisuses järeleandmisi tegemata.

„Dagcoin OÜ-le arendatava Dagcoini puhul kasvab sekundis tehtavate tehingute limiit ühes kasutajate arvuga, tehing toimub vahetult ning platvormi omanikule makstav vahendustasu on praeguse kursi juures kümneid kordi väiksem kui näiteks Bitcoini puhul,“ rääkis uue krüptoraha tehnilise arenduse eest vastutava Ignite OÜ juhataja Dea Oja. Tema sõnul on innovaatilisele DAG-ahela põhisele tehnoloogiale loodud seni kaks krüptoraha (Byteball ja IOTA). Uue krüptoraha arendamisel on eesmärgiks teha eelkäijatest tehniliselt samm edasi.

 

„Meie lahendus kujundab krüptoraha tulevikku. Läbi tehnilise innovatsiooni muutub selle kasutamine pidevalt mugavamaks. Eelkõige näen krüptoraha vajaliku alternatiivina inimestele, kellel puudub ligipääs klassikalisele keskselt kontrollitud pangandussüsteemile,“  viitas Oja mitmetes Aasia riikides valitsevale probleemile.

 

Dagcoini krüptoraha esimene arendusetapp on lõpufaasis. Hetkel tegeletakse krüptobörside tingimuste täitmisega, et loodud raha saaks kättesaadavaks kõikidele huvilistele. Loodava krüptoraha kood on avalik, mis tähendab, et  igaüks saab sellega tutvuda.

 

Krüptorahaks nimetatakse rahasüsteemi, mida tavaliselt iseloomustab krüptograafilistel ehk matemaatilistel alustel üles ehitatud turvalisus, anonüümsus, detsentraliseeritud isereguleeruv maksetesüsteem ning võrgu ja  tarkvara läbipaistvus. Krüptoraha kasutamise eelduseks on ligipääs internetile ning nutitelefoni või arvuti olemasolu.

 

ituudised.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo