Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

36404469624 8aed4d4e8a k

Välisminister Sven Mikser kohtus OECD peasekretäri Angel Gurriaga. Foto ja tekst: Välisministeerium

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Tallinnas Eesti 2017. aasta majandusülevaadet esitlenud Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni OECD peasekretäri Angel Gurriaga. Peamiselt kõneldi Eesti majandusest ja OECD tulevikust.

Mikser tänas OECDd Eesti majandusülevaate koostamiseks tehtud töö eest ning kinnitas, et Eesti võtab selles esitatud järeldusi ja soovitusi otsuste tegemisel arvesse.

Gurria tunnustas Eesti viimaste aastate majandusarengut ning rääkis põhjalikult aruandes välja toodud arenguvõimalustest.

OECD tulevikust rääkides märkis Mikser, et Eesti toetab organisatsiooni laienemist. „Tervitan OECD otsust alustada liitumisläbirääkimisi praeguste kandidaatriikidega ning tunnustan äsja välja töötatud uute liikmete hindamise raamistikku,“ märkis Mikser. „Eesti tahab näha rohkem Euroopa Liidu riike OECDs, loodan, et ka Leedu liitumisprotsess jõuab peagi võiduka lõpuni,“ lisas ta.

Mikser ja Gurria rääkisid veel võimalikest koostööprojektidest hariduse ja tervishoiupoliitika valdkonnas.

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon OECD on tööstuslikult arenenud demokraatlike riikide foorum, kuhu kuulub hetkel 35 riiki. Organisatsiooni eesmärgiks on maailmamajanduse arengule ning inimeste heaolu parandamisele kaasaaitamine. Eesti on OECD liige alates 2010. aastast.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo