Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

21743411 1948712478734875 6128385081388405459 o

Arraiolose grupi kohtumise 2. päev. Fotod: President Kersti Kaljulaid Facebook

„Rändekriis on pikaajaline ja sellele ei ole lühiajalisi ega lihtsaid lahendusi. Peame olema valmis pikaajaliselt panustama kriisi lahendamiseks vajalikesse projektidesse“, lausus president  Kaljulaid Arraiolose grupi kohtumise teisel töösessioonil, mis oli pühendatud Vahemere regiooni julgeolekule ja rändeteemadele.

President Kaljulaid tänas Maltat pühendumise ja panuse eest rändeteemade lahendamisesse nende eesistumise ajal, lisades et migratsioon on ka Eesti eesistumise prioriteetide hulgas. „Soovime kokkuleppele jõuda asüüli- ja rändepoliitikas, samuti tõhusas Euroopa Liidu välispiiride kontrollis. Kõige olulisem on pakkuda lahendusi migratsiooni lähteriikide noortele, et neil oleksid kodus paremad võimalused eneseteostuseks,“ lisas Eesti riigipea. Vabariigi President

tunnustas Kreekat ja Itaaliat nende tõhusa töö eest Vahemere-regiooni rändesurve vähendamisel.

Täna oli kolmeteistkümnenda Arraiolose kohtumise teine päev, kus keskenduti Vahemere piirkonna julgeoleku teemadele ja migratsioonile. Lisaks kohtus Eesti riigipea Maltal kahepoolselt kolme kolleegiga: Portugali presidendi Marcelo Rebelo de Sousaga, Austria riigipea Alexander van der Belleniga ja Kreeka riigijuhi Prokopis Pavlopoulusega.

 

21753151 1948712728734850 8897231619103223901 o 

 

Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteametlike kohtumiste seeriat, kus osalevad riigipead, kes oma maade põhiseadust järgides ei käi Euroopa Liidu Ülemkogu istungitel. Esimese kohtumise korraldas Portugali president Jorge Sampaio Portugalis, Arraiolose linnas Eesti kutsuti kohtumistel osalema 2011. aastal. President Ilves esindas Eestit Arraiolose kohtumistel 2013., 2014. ja 2015. aastal. Sel aastal osalevad Malta kutsel Itaalia, Sloveenia, Horvaatia, Kreeka, Ungari, Läti, Poola, Portugali, Eesti, Bulgaaria, Austria ja Saksamaa riigipead.

Vabariigi Presidendi Kantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo