Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lõppeval nädalal võttis Euroopa Parlament täiskogu istungil vastu resolutsiooni ELi poliitiliste suhete kohta Indiaga. Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet rõhutas parlamendile esitatud seisukohavõtus, et jätkuvalt on 14 Eesti laevakaitsjat Indias vangis ning edasiminekut olukorra lahendamiseks India poolt ei ole.

Paet ütles, et ELi ja India vaheline partnerlus peab põhinema ühistel väärtustel nagu demokraatia ja inimõiguste austamine. “Ei saa mööda vaadata väga olulisest murekohast suhetes Indiaga. Nimelt on juba peaaegu neli aastat Indias vangis 14 Eesti ja 6 Briti laevakaitsjat ja edasiminekut ei paista,” ütles Paet. “Tamil Nadu kohus on viimased kümme kuud edasi lükanud kohtuistungit lõpliku kohtuotsuse teatamiseks. India seadusi ja kohtusüsteemi austades on siiski oluline, et India austaks ka õigust kohtupidamisele mõistliku aja jooksul. Eriti välismaalaste puhul, kes juba ligi 4 aastat kodust eemal Indias oma saatust ootavad,” lisas ta.

Paeti sõnul peab laevakaitsjate lahendamata küsimus olema järjepidevalt Eli ja India vahelises suhtluses päevakorras niikaua kuni see on lahendatud. “Järgmine võimalus selleks on EL-India inimõiguste dialoogi raames ja EL-India tippkohtumisel,” ütles Paet. “Seega kuigi EL-India vahelised suhted on olulised ja nende edendamine mõlema osapoolte huvides, peab meeles pidama, et Eli kohustus on seista oma kodanike huvide eest välismaal ning tagada, et nad võimalikult kiiresti koju oma lähedaste juurde saaksid naasta,” lisas ta.

VES/Välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo