Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestlastest vastajate hulgas on kõige populaarsem partei Reformierakond, muust rahvusest vastajate hulgas aga Keskerakond, selgus ERR-I uudistetoimetue tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Eestlastest vastajatest annaks oma hääle Reformierakonnale 31 protsenti. Teisel kohal eestlaste eelistustes on EKRE 17 protsendiga. Järgnevad Keskerakond 15, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 13 ja IRL 10 protsendiga.

Muust rahvusest vastajate seas on endiselt suveräänne liider Keskerakond 74 protsendise toetusega. Mingil määral pälvivad toetust ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond 6 ja Reformierakond 4 protsendiga.

Võttes aluseks vastajate soo, on meeste seas suurim toetus Reformierakonnal ning naiste seas keskerakonnal.

Meestest toetab 27 protsenti Reformierakonda ja 25 protsenti Keskerakonda. Kõrge on meeste seas ka EKRE toetus - 16 protsenti. Seevastu Sotsiaaldemokraatide toetus on meeste hulgas madal - neid toetab vaid 8 protsenti meestest. Selle näitajaga jäädakse alla ka IRL-ile, kelle toetus meeste seas on 9 protsenti.

30 protsenti naistest annaks oma hääle Keskerakonnale. Teisel kohal on naiste eelistustes  Reformierakond 23 protsendiga. Naiste hulgas on kõrge toetus ka Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal -

15 protsenti.

Võrreldes meestega on naiste toetus EKRE-le oluliselt madalam - 11 protsenti. 7 protsenti naistest annaks oma hääle valimistel IRL-ile.

Nooremate ja keskealiste vastajagruppide seas on kõige populaarsem erakond Reformierakond - 15-24-aastastest annaks suurimale opositsiooniparteile oma hääle 28 protsenti, 25-34-aastastest 32 protsenti ning 35-49-aastastest 28 protsenti.

Vanemate vastajagruppide seas on aga selge liider Keskerakond. 50-64-aastaste seas on Keskerakonna toetus 32 protsenti, 65-74-aastaste seas 37 protsenti ning üle 75-aastaste seas 35 protsenti. Vastajate haridust aluseks võttes on kõrgharidusega vastajate seas esikohal Reformierakond 31-protsendise toetusega. Järgnevad Keskerakond 22 ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond 16-protsendise toetusega. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo