Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sookured 1 huge

Sookured Sassis. Allikas: www.rmk.ee

Mobiilne veebikaamera, mis hiljuti jälgis Noarootsis kurvitsate rännet, on nüüd üles seatud Matsalu Rahvuspargis Sassi poolsaarel rändavate sookurgede ööbimispaigas. Lindude tegemisi saab jälgida RMK loodusblogi veebikaamera kaudu http://www.rmk.ee/loodusblogi

Sookure riikliku seire koordinaator Aivar Leito andmetel on Matsalu lahe ümbruses tähtsaim rändavate sookurgede ööbimispaik just Põgari-Sassi piirkond Tauksi saare ja Tuuru ranniku vahel. Lahe ümbruses peatub sügisrändel kuni 20000 lindu.

Hetkel kogub sookurgede ränne hoogu ja selle haripunkt saabub septembri teises pooles, kui põhjapool muutub ilm kargemaks. „Sassi poolsaarest umbes 5 kilomeetri kaugusel kõrrepõllus on juba näha olnud 500-pealist kureparve. Peamised toitumispaigad asuvad siin suurematel põllulaamadel Sassi poolsaarest idas kuni Kirimäe ja Martnani,“ rääkis zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Sookurgede salgad saabuvad ööbimispaika enamasti paar tundi enne kuni pool tundi pärast päikese loojangut ja lahkuvad sealt hommikul päikesetõusu aegu. „Neil aegadel ongi suurim tõenäosus neid graatsilisi rändajaid kaamera ees näha ja kui parasjagu linde pildil polegi on ikka kuulda nende võrratut häält,“ lisas Hunt.

Kaameral tasub pilku peal hoida ka päeval. Peale sookurgede on lähinädalatel võimalik jälgida ka  laglede ja hanede salkasid, hõbehaigrud, kullilisi, parte ning teisigi rändureid ja paiksemaid linde.

RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka kobraste tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal, mida täiendab nüüdsest mobiilse looduskaamera pilt eri paigust Eestimaal.

Tiit Hunt, zooloog ja loodusfotograaf

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo