Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

36719536530 4fd99dd85b o

President Donald Trump ja suursaadik Lauri Lepik.

 

Eesti suursaadik president Trumpile volikirja üleandmisel: Eesti ja USA sidemed on murdmatud.

 

8. septembril andis Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Lauri Lepik president Donald Trumpile üle oma volikirja.

 

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses rõhutas Lauri Lepik Eesti ja USA pikaajalisi lähedasi suhteid. „USA aastakümnete pikkune poliitika Eesti riikluse järjepidevuse tagamiseks, kõrgetasemelised vastastikused visiidid ja USA vägede kohalolek piirkonnas kannavad selget sõnumit: USA on Eesti jaoks üks olulisemaid liitlasi,” sõnas suursaadik Lepik.

 

President Trump ütles, et Eesti on riigina eeskujuks mitmes valdkonnas. Seda nii usaldusväärse liitlasena NATOs, aga ka demonstreerides oma liidrirolli Euroopa Liidu eesistujamaana. President hindas kõrgelt Eesti osalust terrorismivastases võitluses, sealhulgas Afganistanis ja Iraagis.

 

Suursaadik Lepik sõnul näeb Eesti võimalusi koostöö tihendamiseks mitmes valdkonnas, eelkõige kaubandussuhete ja vastastikuste investeeringute arendamisel. Ka president kinnitas, et on oluline suhteid neis valdkondades süvendada ja laiendada.

 

President Trump leidis, et Eesti juhtroll küber- ja digitaalsetes küsimustes väga oluline saavutamaks ühiseid julgeolekueesmärke. Lauri Lepik lisas, et Eesti ja USA vaheline küberkoostöö on heal tasemel, kuid intensiivsem infovahetus aitaks selle tõsta uuele tasemele.

 

President Trump ja suursaadik Lepik nõustusid, et USA-Eesti sõprust ja suhteid on vaja süvendada ja edasi arendada.

 

Lauri Lepik on omandanud poliitikateaduste magistrikraadi Humboldti Ülikoolis Saksamaal. Välisministeeriumisse asus Lauri Lepik tööle 1995. aastal, 1996-2000 töötas ta Eesti suursaatkonnas Washingtonis. Järgnevalt töötas Lauri Lepik erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis ning 2004-2005 kaitseministeeriumis. 2011-2012 oli Lauri Lepik Eesti suursaadik Ukrainas ja Moldovas, enne tööleasumist Washingtonis 2012-2017 Eesti suursaadik NATO juures. Lauri Lepik on abielus Riina Kionkaga, kes töötab Euroopa Ülemkogu alalise esindaja Donald Tuski välispoliitika nõunikuna. Neil on kaks last.

 

Välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo