Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Euroopa Parlamendis hääletati 13. Septembril seadusemuudatuse üle, mis seadis ambitsioonikad eesmärgid globaalse soojenemise pidurdamiseks, aga tähendanuks Eesti metsatööstusele survet raiemahte vähendada või vajadust kvoote juurde osta. Eesti saadikutest hääletasid eelnõu vastu kõik peale Indrek Tarandi.

 

EP Keskkonnakomisjoni (ENVI) muudatusettepanekuid toetasid ka Eesti keskkonnaorganisatsioonid, kes palusid Eesti eurosaadikutel selle poolt hääletada.

Napilt, vaid 15 häälega jäi hääletusel peale siiski Euroopa Rahvapartei (EPP) esitatud parandusettepanek ehk metsatööstusele sõbralikum lähenemine, mida rohelised nimetavad halvaks ja mittevastavaks Pariisi kliimaleppe kriteeriumitega.

 

“Mul on piinlik ja häbi, et IRLi saadik Tunne Kelam, Reformierakonna saadikud Andrus Ansip ja Kaja Kallas, Sotsiaaldemokraatide saadik Marju Lauristin ja Keskerakonna saadik Yana Toom sel moel ka rahvusvahelisel tasandil puidutööstuse huvisid edendavad, hoolimata sellest, et Eesti ühiskond ja nii kohalikud kui rahvusvahelised ökoloogid kestvalt säästvama majandamise vajalikkusele osutavad. Juhime tähelepanu, et just Ameerikat laastanud orkaanide ning ka suuresti Lähis-Ida põllumaade kasutuskõlbmatuks muutumisest tingitud pagulaskriisi valguses on säärane otsus vastutustundetu ka globaalsel tasandil, “ kirjutas kodanikeorganisatsiooni Eesti Metsa Abiks eestvedaja Linda-Mari Väli sotsiaalmeedias uudist kommenteerides.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo