Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigi infosüsteemi ametnikud (RIA) informeerisid neljapäeval, 7. septembril valitsust ID-kaardi turvariskile lahenduse otsimisest, pärast mida kinnitas peaminister Jüri Ratas, et lahendusele on liigutud lähemale.

 

"Me jõuame iga tunni ja päevaga lahendusele lähemale. Seda oli hea kuulda RIA ametnike poolt," lausus Ratas valitsuse pressikonverentsil ja kinnitas, et probleemi lahendamise kallal töötab suur hulk inimesi.

 

Rahvusvaheline teadlaste grupp informeeris nädal tagasi riigi infosüsteemi ametit (RIA), et nad avastasid turvariski, mis mõjutab Eestis pärast 2014. Aasta oktoobrit välja antud IDkaarte.

 

Eesti eksperdid nõustuvad, et teoreetiline risk on olemas, kuid see puudutab vaid osa käibelolevaid ID-kaarte. Siiski on nende arv väga suur - 750 000 kaarti, mis on välja antud pärast 2014. aasta 16. oktoobrit.

 

Enne 2014. aasta oktoobrit väljastatud ID-kaartidel oli kasutusel teine kiip ning neid see risk ei mõjuta. Samuti ei puuduta antud turvarisk mobiil-ID-d.

 

Peaminister Ratase hinnangul võib ID-kaardi turvarisk anda vajaliku tõuke, mis viib kogu küberturvalisuse uuele tasemele.

 

"Loodan, et saame tulevikus öelda, et 2017 oli tegemist e-ehmatusega ja ei midagi rohkemat," lisas ta.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo