Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Euroopa Liit valmistab ette seaduseelnõu, mille eesmärk on kaitsta Euroopa ettevõtete olulise tähtsusega tehnoloogiat välismaiste investorite eest.

 

Euroopa Liidu konkurentsivolinik Margrethe Vestager ütles, et viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus välismaised, tihtipeale riigi osalusega ettevõtted võtavad üle Euroopa firmad, mis on loonud või loovad mõnd olulist tehnoloogiat, kirjutab Bloomberg. Volinik lubas sellega tegeleda ja sügise jooksul konkreetse plaaniga välja tulla.

 

Saksamaal kehtivad juba tänavu juulist reeglid, mis lubavad valitsusel blokeerida välisinvesteeringud, mille eesmärk on üles osta kohalike firmade võtmetähtsusega tehnoloogiat või patente. Teema kerkis üles, kui Hiina suurkorporatsioon omandas möödunud aasta lõpus Saksa robotitootja Kuka AG. Selle peale kutsus Saksamaa majandusminister üles kohalikke investoreid, et nemad teeks hiinlastest parema pakkumise.

 

Kuigi Euroopa Liidu regulaatoritel on öelda viimane sõna, kas suured solgivad turgu või halvendavad konkurentsi, siis ka liikmesriigid ise saavad taolisi diile peatada, kui need mõjutavad riikide kaitse- või energiapoliitikat. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo