Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4. septembril alustas tegevust integratsiooniinspektor, et võtta vaatluse alla Eesti lõimumisega seotud võtmeprobleemid ning jälgida, kuidas on tagatud valdkondliku tegevuskava „Lõimuv Eesti 2020“ eesmärkide täitmine.

 

Integratsiooniinspektor on puhas eestlane Juhan Sepp, kes hindab selliseid murekohti nagu kodakondsus, keeleõpe, mida tähendab integratsioon vene emakeelega inimese jaoks ning diskrimineerimine ja klaaslagi. Ta püüab aru saada, mis tunne võib olla vene emakeelega inimesel, kes elab Eestis.

 

Tegemist ei ole siiski Integratsiooni Sihtasutuse koosseisus tööd alustanud uue spetsialistiga, vaid humoorika tegelasega lõimumisteemalisest ristmeediaprogrammist, mille raames valmis kuueosaline saatesari „Meie Eestid“, kus integratsiooniinspektori rollis on Sergo Vares.

 

Igas saates tutvustab üks vene emakeelega saatejuht endale kõige olulisemaid paiku Eestis. Saatejuhtide tee viib Lasnamäele ja Laulasmaale, Vasknarva ning Võrtsjärve äärde, Paidesse ja Osmussaarele, pakkudes huvitavat kõrvalpilku pealtnäha tuttavatele kohtadele.

 

Ristmeediaprogrammi ehk audiovisuaalse lahenduse edastamist interneti, raadio ja telekanalite abil teostab hanke võitnud MTÜ Kinoteater.

 

Saatesari „Meie Eestid“ on eetris ETV kanalil ja järelvaadatav.

 

Facebooki leht: https://www.facebook.com/meieestid/

ja veebileht: http://meieeestid.ee/

 

Programmi eesmärk on tutvustada eestlastele ja muust rahvusest inimestele positiivseid ning lõimumist toetavaid hoiakuid, mis eksisteerivad tänapäevases Eesti ühiskonnas tänu nende igapäevasele suhtlemisele ja koostööle.

 

“Meie Eestid” vaatajamäng kutsub vaatajaid üles jagama oma Facebooki või Instagrami kontol pilti või videot oma lemmikpaigast Eestis, kirjutama (või rääkima) paari sõnaga, miks just see koht on tähenduslik, lisada juurde hashtag: #meieeestid. Parimate piltide ja lugude vahel lähevad loosi auhinnad.

 

Integratsiooni Sihtasutus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo