Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7068859t1h64da

OÜ TempID nutikleeps peaks traditsioonilise kraadiklaasi sujuvalt ajaloo prügikasti saatma. Foto: Postimees

 

Kui kõik läheb nagu plaanitud, pole juba sel talvel põhjust palavikuga kraadiklaasi kaenla alla pista. Piisab, kui kasutada Eesti meeste leiutatud nutikleepsu nimega TempID, ning kehatemperatuur on kergesti fikseeritav 24 tundi ööpäevas. Järgmine Skype on stardivalmis.

 

TempID on ühekordselt või korduvalt kasutatav nutikleeps, mis mõõdab ja salvestab kehatemperatuuri. Kas sisuliselt on tegemist kraadiklaasi asendustootega?

 

Võib küll nii öelda. Mõtte peale tuli TempID eestvedaja Rait Rand, kes nägi haiglas olles, et õed käivad palatist palatisse patsientide kehatemperatuuri mõõtmas. Rait tuli ideele töötada välja seade, mis mõõdab inimese kehatemperatuuri 24 tundi ning mis annab ühtlasi ka täpsema ülevaate – näiteks kas ja kui kaua ravimi mõju kestab. Loomulikult vähendab see ka õdede töökoormust.

 

Tegemist on silikoonist tehtud pehme, tabletikest meenutava seadmega, mis pidevalt inimese kehatemperatuuri salvestab. See tuleks paigaldada kaenlaaluse piirkonda, mis on kehatemperatuuri mõõtmiseks sobivaim koht.

 

TempID leiutamisele aitas kaasa soodne asjaolu: turule tuli vastava võimekusega protsessor, mis on lihtsalt programmeeritav. Siiani olid sarnased protsessorid hardcode’itud ehk nende funktsionaalsust ei saanud muuta.

 

TempID-d saab nutitelefoni rakenduse kaudu sisse ja välja lülitada. Tööiga peaks arvutuste põhjal olema umbes pool aastat.

 

TempID tööpõhimõte on sama mis viipemaksel ehk põhineb NFC-tehnoloogial. Andmete kogumiseks tuleb nutitelefon lihtsalt TempID peale panna. Rakenduses saab märkida ravimi manustamise aja ja raportit on võimalik ka perearstile  saata.

 

Kas TempID-l on olemas sertifikaadid ja load, et toodet saaks poes müüma hakata?

 

Need protsessid, kaasa arvatud kliinilised katsed, on praegu pooleli. Loodame, et oktoobris enne haiguste põhihooaja algust saab TempID-d juba apteegist osta.

 

VES/ PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo