Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Septembri alguses sai veel neljal Euroopa Liidu rändekava raames Eestisse saabunud Süüriast pärit kvoodipagulaste perel täis väljaspool Eestit viibimise tähtaeg. Need pered saabusid Eestisse aprillis Kreekast.

 

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja sõnul sai tähtaeg täis kahel Süüriast pärit neljaliikmelisel araablaste perekonnal. Mõlemad pered suunati elama Põlvasse. Ka sai väljaspool Eestit viibimise tähtaeg täis kahel Süüriast pärit kurdide perekonnal. Ühes peres on neli ja teises viis liiget. Mõlemad pered suunati elama Rakverre.

 

Seega on septembri alguse seisuga väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud 15 kvoodipagulaste perekonda ehk kokku 71 inimest. Lisaks neile ei viibi Eestis veel kaks kvoodipagulaste peret, kus kokku on kaheksa liiget. Need perekonnad ei ole veel ületanud 90 päeva piiri.

 

Eestist on ametlikult lahkunud ka üks Iraagist pärit perekond, kes sõitis  vabatahtlikult tagasi kodumaale. EL rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 161 inimest, üle 70 neist on Eestist lahkunud.

 

Rahvusvahelise kaitse saajatel on õigus 180 päeva jooksul Euroopa Liidus reisida kuni 90 päeva. Selle ületamisel peatatakse peretoetuste maksmine. Samas pole neil teistes liikmesriikides võimalik töötada või toetust saada. Eestisse naasmisel on neil jätkuvalt õigus tugiisiku teenusele ning võimalus jätkata keeleõppega.

 

Eesti on Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 pagulast.

 

VES/PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo