Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2f1f4508

Venemaa põllumajandussektoril kasvab hoogsalt, kuna inimesed ostavad lääne sanktsioonide tõttu eeskätt kodumaist toidukaupa.

 

Mäletatavasti kehtestasid lääneriigid Venemaale 2014. aastal pärast Krimmi annekteerimist hulga majandussanktsioone, millele Venemaa vastas omakorda sanktsioonidega, blokeerides eelkõige lääne toidukaupade impordi riiki.

 

Sisuliselt üleöö keelustati umbes 60 protsenti riigi liha- ja kalatoodete sisseveost, mis lõi kohalikele põllumeestele viljaka pinnase tootmist suurendada ja rohkem müüma hakata, kirjutab Financial Times.

 

Nii on näiteks Venemaa suurim lõhetootja Russian Aquaculture tänavu suurendanud tootmist juba kuus korda. Kasvu näitavad ka suurimad teraviljatootjad.

 

«Venemaa põllumajanduses on buum,» ütles Venemaa väetisetootja PhosAgro juht Andrei Guryev lehele. «See on tekitanud ka välisinvestorite huvi meie vastu.»

 

Kuna Washingtoni ja Moskva suhted on jätkuvalt pingelised, ei ole sanktsioonide kaotamist lähiajal näha. See annab põllumeestele tulevikuks kindluse rohkem investeerida.

 

Venemaal tegutsev USA investor ütles lehele, et lääs tulistas endale jalga, kuna sanktsioonid olid mõeldud Venemaa nõrgestamiseks, kuid vähemalt  põllumajandussektor on palju tugevamaks saanud.

 

PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo