Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisminister Sven Mikser osales 25. augustil Oslos Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) välisministrite kohtumisel, mille käigus said kinnitust NB8 riikide ühtsus ja atlandiülese koostöö olulisus, samuti pälvisid tähelepanu rändeküsimus ja terrorismivastane võitlus, teatab välisministeerium.

 

Välisminister Mikseri sõnul on atlandiülene koostöö praeguses julgeolekuolukorras väga oluline. „Euroopa Liidul ja Ameerika Ühendriikidel on palju ühiseid strateegilisi väljakutseid - ennekõike terrorismivastane võitlus, küberohtudele vastu seismine ja rahvusvaheliste konfliktide lahendamine,“ ütles Mikser. „Peame rääkima Euroopas ühtsel häälel ning näitama ELi tugeva partnerina,“ rõhutas ta. Välisministrid olid ühel meelel, et ka Venemaale suunatud poliitika puhul on määrav atlandiülene ühtsus ja koordinatsioon.

 

Terrorismivastane võitlus pälvis kohtumisel samuti tähelepanu ning välisministrid võtsid vastu ka ühisavalduse. „Meie kohus on kaitsta meie inimesi. Võitlus terrorismi vastu peab olema tõhusam ja otsustavam, rahvusvaheline kogukond peab rohkem pingutama,“ rõhutas Mikser. Välisministrid kinnitasid ühisavalduses, et tihe koostöö peab jätkuma nii rahvuslikul, regionaalsel kui ka globaalsel tasandil.

 

Euroopa lõunanaabrusest tulevast rändest kui ühest ELi väljakutsest rääkides rõhutas Mikser vajadust pöörata rohkem tähelepanu algpõhjustele kolmandates riikides. „Oluline on aidata kaasa poliitilise olukorra parandamisele ning stabiilsuse taastamisele põgenike päritoluriikides ning  transiidipiirkondades,“ ütles välisminister.

 

Välisministrid rääkisid ka regionaalsest koostööst ja aktuaalsetest ELi küsimustest, sealhulgas Brexitist ja digitaalsest siseturust. Lisaks võtsid välisministrid vastu ühisavalduse naiste, rahu ja julgeoleku teemal.

 

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö (NB8) praegune eesistuja on Norra ning 2018. aastal Rootsi.

 

Oslos toimuval Põhjamaade ja Balti riikide koostöökohtumisel osalesid Norra välisministri Børge Brende kutsel välisminister Sven Mikser, Soome välisminister Timo Soini, Rootsi välisminister Margot Wallström, Islandi välisminister Gudlaugur Thór Thórdarson, Taani välisminister Anders Samuelsen, Läti  välisminister Edgars Rinkēvičs ja Leedu välisminister Linas Linkevičius.

 

Ühisavaldus terrorismi teemal:

http://bit.ly/2vMl7tm

 

Ühisavaldus naiste, rahu ja julgeoleku teemal:

http://bit.ly/2eHwptr

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo