Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

väike või suur

Ja kui satud sellele nurgale, kuhu poole pöörata? Millist teed eelistada, kas väike- või suurlaagrit? Mõlemal omad võlud...

 

Need tänavad Tallinna erilises puitmajade rajoonis, miljööväärtuslikus piirkonnas nimega Kalamaja, ei ole saanud oma nimed gaidi- või skaudilaagrite järgi, vaid kannavad neid alates 1900. aastast seal asunud sõjaväe laagriplatside järgi. Viimase saksakeelne nimi oli Grosse Lagerstrasse ning venekeelne Bolšaja Lagernaja. (Большая Лагерная), mis mõlemad tähendavad suure laagri tänavat.

 

Tänapäeval seostub mõiste laager (enamikes riikides) peaasjalikult organiseeritud suvist kodust-eemal olemise kogemusega noortele. Kas meie lapsed teavadki teistest laagritest, kuhu vanemad sugulased on ajaloo vältel sattunud?

 

Kõikuvaid eelistusi noortelaagrite suhtes on neil kahtlemata. Laagri valik oleneb palju sõprade olemasolust, kuid kindlasti ka teemast. Vanematele on määrav hind. Eestis on igasuguste spordialade laagreid – Stroomi rannas näiteks surfilaager. On kunsti-, tsirkuse- ja rahvatantsulaagreid, linna-, mereja matkalaagreid. Kirikute, koolide ja klubide laagreid. On eesti keele lihvimise laagreid välismaal elavatele noortele. On ka laager, mis tutvustab ennast järgmiselt: "Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldab koos Lastekaitse Liiduga 21.–26. augustil 2017 Pivarootsis 9–13-aastastele lastele loovuslaagri nimega VASS ehk Väikeste Autorite Salaselts. VASS-i kuue laagripäeva tegevus keerleb lugude loomise ja kirjanduse ümber, seda aga loomulikult mõnusas suvises võtmes." Tahaks ise sinna!

 

Kui rääkida mõõtkavadest, siis tänavu juulis Eestis, Tagametsas toimunud rahvusvaheline skautide suurlaager nimega “Seiklusratas” oli üliäge, kuid pole mõtet seda intiimsema lipkonnavõi isegi rühma- või salgalaagriga võrrelda. Suurtes laagrites pannakse rõhku suurematele ja uhkematele tegevustele (külalised tulevad ju!), on võimalus saada väga head ülevaadet sellest, kuidas teised oma skaudi- ja gaidiasju ajavad ning luua palju uusi sõprusi. Väikeses laagris oled nagu oma pere keskel. Energiavõnked on teised. Mõlemad annavad särtsu.

 

Head suveteekonna jätku ja laagrimälestuste mõnusat meenutamist!

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo