Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Matkahuvilisi ja turismiasjalisi oodatakse septembris Pärnumaale ja Läänemaale osalema matkadel, mille raames inspekteeritakse Eesti ja Läti rannikut mööda kulgeva Baltikumi pikimat matkarada.

 

Esimene matk algab 2. septembril Ikla piiripunktis. Matkade jooksul läbitakse keskmiselt 20km päevas.

 

Eesti ja Läti rannikule loodav matkarada on osa Euroopa kaugmatkarajast E9 (European Long Distance Path E9). Eesmärk on luua Balti riikide pikim matkarada Läänemere rannikul Leedust kuni Eesti põhjarannikuni, pikkusega ligi 1100km.

 

Matkarada tutvustab selle ääres ja läheduses asuvaid turismiobjekte ja vaatamisväärsusi. Läbi selle tekitatakse huvi külastada piirkonda ning pakkuda ka matkaraja läheduses asuvate ettevõtete tooteid ja teenuseid.

 

„Matkaraja inspekteerimise käigus luuakse rajast GPX failid, samuti ka vaadatakse võimalike märgistusteviitade asukohti ja üldist raja kulgemist," selgitas projektijuht Anneli Haabu. „Matkadel osalemine on tasuta ning eelnev registreerimine pole vajalik, küll aga peavad osalejad ise hoolitsema oma transpordi, söögi, joogi ja majutuse eest,“ lisas Pärnumaa Turism juhataja Kaire Ilus.

 

Tulevasele Ranniku matkarajale on tulevikus oodatud jalgsimatkajad, aktiivsed puhkajad, lastega pered, linnuvaatlejad, ajaloo- ja kultuuripärandi huvilised nii Eestist kui välisriikidest. Projekti tegevustesse on kaastatud piirkonna omavalitsused, ettevõtted ja organisatsioonid, kellega koostöös planeeritakse matkarada, selle visualiseerimine, viitadega märgistamine ja vajalik infomaterjal.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo