Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ameerika väliseestlane jääks kindlasti hätta uue eestikeelse sõna: „taasiseseisvumispäev“ kiire väljahääldamisega. Ei teagi, kes selle sõna välja mõtles, polegi tähtis. Igatahes enne 20. augustit 1991.a. eestlased ootasid vabaks saamist, mitte ei oodanud „taasiseseisvumist“. „Eesti eest!“ – nii kõlas toonane vabadusvõitlejate võitlushüüd, mis oli trükitud ka T-särkidele.

 

Võru kirik ootas palvelist remondirüüs, torniosas käib põhjalik renoveerimistöö. Kiriku saalis oli meid ligemale 30 hinge koos õpetaja ning organistiga. Kui nüüd lugeja ootab, et ma hakkan kirjeldama jumalateenistust, mille viis läbi õpetaja ja mis oli koos päevakohase jutlusega korrektselt ette valmistatud, siis ma tahan siinkohal kirja panna endise pastorina oma mõtted sellel teenistusel, mida kirikuline ei kuulnud.

 

20. august algas juba öösel, kui sain järjekordse telefonikõne sõita väljakutsele. Võrumaa madalamate põldude, jõgede ning järvede kohal hõljus müstiline uduloor. Hilisõhtul möllanud äike oli lõpetanud selle suve viimase palava päeva ning toonud kaasa jahedama õhu. Öösel koos paarimehega läksime taas tooma lahkunud inimest, kes oli teinud oma viimsed hingetõmbed N hooldekodus. Diskreetsus on selles ametis esmane ning nii me ei nimetagi nimesid. Astume lahkunu surivoodi juurde, seame kanderaami minekuvalmis, tõstame lahkunu raamile, katame valge linaga ning igavikutee algab...

 

Kuulen enda selja tagant, kuidas üks hooldusõde küsib teiselt: „Kas see oligi Pallo?“ Teine vastas: „Ma tahtsin sedasama Sinult küsida.“

 

Nüüd, pühapäeva hommikul kirikus istudes, küsin ma endalt täpselt sama küsimust: „Kas ma olen mina ise?“ Kirikuõpetaja, kes veab surnuid. Minu käest on korduvalt küsitud, et miks ma seda teen? Aga selle-pärast, et teised vaimulikud seda ei tee. Ma usun, et niimoodi, surnuid kandes, saabub Jumalariik Eestimaale. Taasiseseisvaks me saime, ootasime pikad 51 aastat, Jumal andis vabaduse tagasi. Tänu ja kiitus Temale!

 

Nüüd ma usun üha kindlamalt, et ka Jumalariik tuleb Eesti pinnale.

 

Matteuse evangeeliumi 25. peatüki 36. salmi esimeses osas ütleb Jeesus: „ Ma olin alasti ja teie riietasite mind “ ning 40. salmis annab teada:

 

„Tõesti ma ütlen teile, et mida te iganes olete teinud ühele nende mu vähemate vendade seast, seda olete minulegi teinud! “

 

Jüri Pallo

Võrus, 20. augustil 2017.a.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo