Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Euroopa Liit otsustas täna lisada sanktsioonide nimekirja kolm Venemaa kodanikku, nende seas energia aseminister Andrei Tšerezov ja kolm ettevõtet.

 

Nimekirja lisatud isikud ja ettevõtted vastutavad selle eest, et nad toimetasid lepinguid rikkudes Krimmi Siemensi gaasiturbiinid. Turbiine saab kasutada iseseisva energiavõimekuse tekitamiseks ja seeläbi Krimmi Ukrainast veelgi rohkem eraldada.

 

Välisminister Sven Mikseri sõnul õõnestab selline tegevus Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja iseseisvust.

„Euroopa Liit ei tunnusta Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist Venemaa Föderatsiooni poolt ning selline tegevus ei ole vastuvõetav,“ ütles Mikser.

 

Euroopa Liidus on Ukraina territoriaalse terviklikkuse, sõltumatuse ja suveräänsuse ohustamise ja kahjustamise eest vastutavate isikute ja üksuste suhtes sanktsioone rakendatud alates 17. märtsist 2014. Nende suhtes rakendatakse reisikeeldu ja finantssanktsiooni. Nimekirjas on nüüd kokku 153 inimest ja 40 ettevõtet või üksust.

 

VES/Välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo