Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

20451940 1929252234014233 3480525912260735289 o

Eestis viibinud USA asepresident Mike Pence kohtus visiidi teisel päeval Eesti ning samuti Tallinnasse saabunud Läti ja Leedu presidentidega. Pärast kohtumist Kadriorus andsid asepresident ja presidendid pressikonverentsi.

 

USA asepresident Mike Pence kordas Kadriorus koos Balti riikide presidentidega antud pressikonverentsil, et USA toetab oma liitlasi.

 

"Mul on au tuua teieni lihtne sõnum USA presidendilt:  me oleme teiega. Me seisame Eesti, Läti ja Leedu inimestega ja teeme seda alati," ütles Pence.

 

Asepresident meenutas, et Balti riigid tähistavad järgmisel aastal iseseisvuse 100. aastapäeva ning USA seisis alati Balti riikide kõrval, kui nad oma iseseisvuse eest võitlesid ning ei tunnustanud Balti riike Nõukogude Liidu osana.

 

Pence tunnustas Eestit panustamise eest NATO-sse ja tõi välja, et Eesti on üks viiest riigist, kes kulutab sisemajanduse kogutoodangust (SKT) 2 protsenti julgeolekule. Läti ja Leedu jõuavad 2 protsendini SKT-st tuleval aastal.

 

nf0gra3j.kp5

Balti presidentide ja Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence’i kohtumine Kadriorus.

 

"Balti riigid on eeskujuks," märkis ta ja tänas riike osaluse eest NATO missioonidel. Pence ütles, et tugev ja ühtne NATO on väga vajalik Balti riikide "ettearvamatult käituva idanaabri pärast". Ta rõhutas, et president Donald Trumpi valitsemise ajal on USA vastu jõu kasutamisele Balti riikide või teiste liitlaste vastu.

 

Ta kinnitas, et USA on pühendunud NATO artikkel 5-le.

 

Asepresident lisas, et USA loodab paremat suhet Venemaaga, kuid hiljutine diplomaatiline tüli ei aita sellele kaasa.

 

"USA ja Balti riikide side on tugev ning meie side ajaga ainult tugevneb," sõnas Pence.

 

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ning NATO lahingugrupi komandör kolonelleitnant Andrew Ridland tegid USA asepresidendile ettekande Eestisse saadetud NATO lahingugrupist. Pärast seda pidas Mike Pence kõne Eestisse saadetud NATO lahingugrupi ja Eesti sõduritele.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo