Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

20170802 175925

Mitu toredat avastust korraga: et Tallinnas Rotermanni kvartalis on väike, aga asjalik Tantsupeomuuseum ning et pimedad noored said osa kuu aega tagasi toimunud XII noorte tantsupeo etendusest "Mina jään" ettevõtmise kaudu "Teeme võimatu võimalikuks – Mina näen."

 

See sai võimalikuks fotololeva etenduse jaoks loodud kombatava (taktiilse) teatmiku ja kõrvaklappides jutustatud kirjelduste kaudu. Teatmikus on iga tantsu puhul ära toodud pimedate kirjas (ing. braille) tekst ja näpuotstega tajutav tantsukujund. Teatmik on hetkel avatud üldtantsule "Kullakerakandjad".

 

Mittetulundusühing Tantsupeomuuseumil (Rotermanni 5) on hetkel väljas ulatuslik näitus Baltikumi noorte tantsupidudest rohkete videonäidetega, k.a. 3 ekraani kõrvuti, kus saab võrrelda Eesti, Läti ja Leedu erinevaid nägemusi tantsupeost. Aasta aega tagasi avatud muuseumis on hetkel iga päev kohal legendaarsed rahvatantsuõpetajad Ülo Luht (2009. a. üldtantsupeo pealavastaja) ja Angela Arraste (paljude tantsupidude rühmade juht ja lavastaja-stsenarist), kes muuseumit oma südameasjaks peavad.

 

Noortepeo "Mina jään" DVD-sid saab nüüd osta ja tellida (pood.err.ee) ning Tartusse jõudes külastage ka sealset Laulupeomuuseumi.

 

Foto ja tekst: Riina Kindlam, Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo