Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6821677t1h9427

Tiiu, üks uutest parvlaevadest Hiiumaa liinil, kaldus eelmisel nädalalõpul kursilt kõrvale ja kraapis kaks korda merepõhja. Tiiu jääb liinilt eemale kuni pooleteiseks kuuks.

 

TS Laevad teatas 31. juulil, et reedese intsidendi tõttu on Tiiu sõidud selleks suveks sõidetud ja Tiiu on avarii tõttu liinilt eemal kuni poolteist kuud. Selle aja jooksul tehakse Tiiule dokis täielik ülevaatus, selgitatakse välja vigastuste ulatus ja alus remonditakse.

 

Nagu selgub vanemtüürimehe ja kapteni seletuskirjadest, oli Heltermaalt Rohukülla teel olnud parvlaeval Tiiu läinud reedel tuntavaid põhjapuuteid tegelikult kaks. Ehkki vanemtüürimees üritas streikivat automaatrooli taas töökorda saada, ei õnnestunud see kuidagi ja laev puutuski raginal vastu põhja.

 

Kohe pärast sadamasse jõudmist kirjutasid Tiiu kapten ja vanemtüürimees seletuskirja. Vanemtüürimehe kirjelduse kohaselt oli laev automaatroolil ja pärast Rukkirahu kanalisse keeramist hakkas alus paremale kalduma. Meri on seal madal ning laev kulgeb mööda merepõhja süvendatud kanalit.

 

Vanemtüürimees üritas automaatrooliga kurssi muuta, seejärel automaatrooli välja lülitada, kuid läks aega, enne kui automaatrool lõpuks välja lülitus.

 

Paraku oli juba hilja. «Kui käsijuhtimisel hakkasin laeva kanalisse tagasi juhtima, toimus kaks korda tuntav põhjapuude,» kirjeldas tüürimees veeteede ametile esitatud seletuskirjas.

 

Sellesarnane intsident on TS Laevade uue laevaga, tol korral Leigeriga, juhtunud ka korra varem. Jaanuari algul jäi kapten hilisõhtusel reisil tukkuma ja laev puutus samuti kaks korda põhja.

 

Tiiu eemaloleku ajal veavad Hiiumaa liinil reisijaid parvlaevad Leiger ja Hiiumaa.

 

TS Laevad on riigifirma, mis võttis saarte liinide teenindamise üle ärimees Vjatsheslav Leedole kuulunud eraettevõttelt Väinamere Liinid. Ja kuigi skandaaliga toimunud ülevõtmise järel lubati mandri ja saarte vahele maksumaksja raha eest kordades paremat teenust, on praamiliiklus ebaühtlane, järjekorrad pikenenud ja pidevalt juhtub uute Türgis ehitatud laevadega ootamatusi.

 

VES/PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo