Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6953683t1h42ce

Uus teelõik (kaardil tumedaga) lühendab Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maanteed 5,3 kilomeetri võrra. Kaart: Postimees

 

AS TREV-2 Grupp alustab juba tänavu augustis Kose–Ardu maanteelõigu neljarajaliseks ehitamist, mille maksumus küünib ligi 50,7 miljoni euroni.

 

«Selle lepingu allkirjastamine on maanteeameti viimaste aastate üks tipphetkedest, võttes kokku väga mahuka ja põhjaliku ettevalmistustööde etapi. Nüüd anname teatepulga edasi ehitajale projektlahenduse realiseerimiseks,» ütles maanteeameti peadirektori asetäitja ehituse ja arengu alal Kaupo Sirk.

 

Teelõigu rajamine on viimase 25 aasta üks suurimaid tee-ehitusprojekte Eestis, mille käigus rajatakse kogu neljarealine teelõik uuele trassile, millega Kose–Mäo 40-kilomeetrine uus 2+2 tee lühendab Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maanteed 5,3 kilomeetri võrra.

 

Kogu teelõigule ehitatakse 2+2 sõidurajaga eraldusribaga maantee, Kose-Risti ja Ardu liiklussõlmed, üks tunnel ja üks ulukite läbipääsuks mõeldud ökodukt. Samuti on teelõigule kavandatud truubid kahepaiksetele ja väikeulukitele. Ristumised kõrvalmaanteede ja kohalike teedega on eritasandilised.

 

Tänasel Tallinna–Tartu maantee trassil olev Kose–Ardu teelõik jääb tervikuna teenindama kohalikku liiklust ja toimib vajadusel kiirtee alternatiivina mitmesuguste eriolukordade puhuks. Uus teelõik on projekteeritud kiirusele 120 km/h.

Hanke võitnud TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens ütles Postimehele, et nii suuri tellimusi tuleb väga harva ette. Ehituse maksumus on võrdväärne firma aastakäibega. «See on üks kõige suuremaid, kui mitte kõige suurem tee-ehitus meie taasiseseisvumise perioodil,» rääkis ta.

 

TREV-2e jaoks on leping oluline eelkõige seeõttu, et see annab neile tööd ja tellimusi kolme aasta peale ette. «See loob võimaluse stabiilseks arenguks. Töö on ees ja seda saab järjepidevalt teha.» Ettevõtte käivet kasvatab hankevõit järgnevatel aastatel paarkümmend protsenti.

 

Pertensi sõnul pakub sajandi tee-ehituse projekt neile hulgaliselt väljakutseid. Esiteks nõuab teelõigu ehitamine väga palju erinevate pinnaste liigutamist ja tee muldkeha ehitamist. Teine suur väljakutse on materjalide logistika, kuna kogused on suured ja mööda panna ei tohi. «Kõik see eeldab suurepärast koordineerimist ja koostööd,» selgitas firma juht.

 

Pertens rõhutas sedagi, et uus teelõik on selles mõttes küllaltki ainulaadne, et ehitusperioodil puudub sisuline mõju olemasolevale liiklusele.

 

«Kuna Kose–Ardu lõigu puhul tegemist on täiesti uue trassiga, siis saab kuni uue tee valmimiseni 2020. Aastal senine liiklus jätkuda ilma suuremahulistest ehitustöödest tingitud piiranguteta,» märkis Pertens. Ehitusega kavatseb TREV-2 alustada nii kiiresti kui võimalik.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo