Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

20280519 1927146374224819 7409443175311008466 o

“Vilsandi tuletornis oli hetk aega, et vaadet nautida. Üle 200 aasta vana tuletorn töötab pimedal ajal praegugi,” kirjutas president Kersti Kaljulaid on Facebooki lehel.

 

Esimesel tõeliselt soojal juulinädalal külastasid Eesti saari nii president Kersti Kaljulaid kui peaminister Jüri Ratas.

 

Peaminister Jüri Ratas alustas ringsõitu Eesti saartel Ruhnust. Seejärel käis ta Saaremaal, Abrukal ja Vilsandil.

 

Ruhnus tutvus peaminister põhikooli ehituse ja saare vaatamisväärustega, külastades ka Ruhnu kirikuid ning tuletorni.

 

Saaremaal tutvus peaminister Jüri Ratas Merinvesti ja OÜ Sandla Puiduga, kus mõlema ettevõtte esindajad tutvustasid firmade tegevust, tootmiskomplekse ning tulevikuplaane. Peaminister ütles Saare lehele Meie Maa, et mulje mõlemast ettevõttest on väga positiivne.

 

“Minu jaoks oli üllatav, et Merinvest annab tööd rohkem kui 300 töötajale. See näitab, et tegemist on väga tugeva ja laia haardega ettevõttega. Sandla Puidu puhul avaldas muljet, et 95 protsenti ettevõtte toodangust läheb eksporti,” lausus peaminister.

 

Ringreisi raames külastas peaminister Ratas ka Abruka saart, kus peale raamatukogu, päästemaja ning kalmistu külastuse kohtuti ka Abruka seltsimajas saare elanikega. Õhtul oli peaministril plaanis külastada Saaremaa ooperipäevi.

 

President Kersti Kaljulaid külastas Ruhnut, Abrukat ja Vilsandit.

 

Ruhnus külastas president sadamat, Korsi ja Liise talusid, Ruhnu kirikuid, tuletorni, sadamakohvikut "Yljes" ning kohtus külaelanike ja ruhnurootslaste seltsiga.

 

Abrukal külastas president Kaljulaid saare sadamat, raamatukogu, päästemaja ja looduskaitsealust salulehtmetsa. Riigipea külastas ka kalmistut, asetas küünlad Jüri ja Salme Tuuliku kalmule ning istutas Abruka seltsimaja lähedusse pärna.

 

Pärast Abrukalt naasmist matkas president Saaremaal Viidumäe looduskaitsealal.

 

Enne visiiti Vilsandile külastas riigipea Kihelkonna Rahvamaja ning kohtus kohaliku rahvaga. Vilsandil külastas president Mändre loodustuba, tutvus Vilsandi pääste-, teehooldus- ja põllumajandustehnikaga ja külastas Vilsandi tuletorni.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo