Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

20017542 1920532834886173 7936294328027933079 o

President Kersti Kaljulaid New Yorgi Eesti Majas Eesti ÜRO kampaania avaüritusel 13. juulil. Foto: Eleri Ever

 

13. juulil toimus New Yorgi Eesti Majas Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks  kandideerimise avaüritus.

 

Kandideerime oma ajaloos esimest korda ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Me esitasime oma kandidatuuri 2005. aastal ja oleme täielikult pühendunud selle tähtsa ülesande täitmisele.

 

Olles ise läbi teinud kiire muutuste protsessi, soovime nüüd, 25 aastat hiljem, aidata kaasa üleilmsele arengule. Alates 1991. aastast on Eesti SKT elaniku kohta kasvanud 20 korda.

 

Me teame, et suudame kaasa aidata muutustele ja pakkuda selleks tehnoloogilist tuge. On aeg midagi tagasi anda. Me soovime anda rahvusvahelisele üldsusele tagasi seda, mida suudame, sest mäletame hästi, kuidas meid toetati, kui meie majandus ja demokraatia alles hakkasid arenema.

 

ÜRO liikmena on Eesti aktiivselt toetanud neid, kes võitlevad oma sõltumatuse ja väärikuse eest ning agressiooni ja ebavõrdsuse vastu. Me aitame kaasa rahuvalvejõudude tegevusele ja konfliktide tõttu kannatanud riikide taastamisele. Me anname humanitaarabi, et võidelda vaesusega, edendada säästvat arengut ja aidata tõkestada kliimamuutusi.

 

Järjestikuste ja mõnikord samaaegsete kriiside ning konfliktide maailmas on üleilmsete normide ja õigusriigi põhimõtete täitmise tagamine tähtsam kui kunagi varem. ÜRO on ainuke piisavalt üleilmne organisatsioon, mis suudab seda saavutada. Me oleme valmis teenima üleilmset üldsust, me tahame aidata, me tahame toetada.

 

Seepärast esitan uhkusega Eesti kandidatuuri ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme staatuse saamiseks aastateks 2020–2021. ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena seisab Eesti kindlalt tõhususe, empaatia ja võrdsuse eest.

Presidendi kõne täistekst inglise keeles on üleval presidendi veebilehel, lühilink: http://bit.ly/2thBQob

 

Külalistele esitleti ka Eestit tutvustavat videot (video on üleval ka Vaba Eesti Sõna Facebooki lehel).

 

VPK/VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo