Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

24. juulil algab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eestvedamisel Viljandimaal väliseesti noortele suunatud pärimuskultuuri suvelaager Lõimeleer, millest sel aastal võtab osa 26 osalejat 13 erinevast riigist.

 

Projektijuht Anett Männiste ütles, et tänavu ehk teisel laagriaastal oli huvi laagri vastu kaks korda suurem ja kuna laager täitus hoogsalt, jagati see kaheks grupiks: ühed paiknevad Viljandimaal Tääksis ning teised Abjas.

 

"Registreerunuid on nii Ameerika Ühendriikidest, Kõrgõzstanist, aga suurem osa tuleb ikkagi Eurooopa riikidest, näiteks Rumeeniast, Tšehhist, Itaaliast ja Luksemburgist," loetles Männiste.

 

Männiste lisas, et sel aastal on ka laagrikava mitmekesisemaks tehtud, näiteks Abja lapsed saavad käia ringreisil taludes ja õpivad mängima kuuekeelset kannelt, samal ajal kui Tääksi lapsed naudivad põnevat muusika ja olemise töötuba. Aga on ka ühistegevusi nagu maavalla festivali raames toimuva Ürgturu külastamine Tääksis, kus kaubeldakse pärimusliku käsitööga, näidatakse ja õpetatakse vanu käsitööoskusi.

 

Laagrites on juhendajateks Viljandi kultuuriakadeemia huvijuht-loovtegevuse õpetaja eriala tudengid ja mitmed oma ala spetsialistid, kes lisaks rahvuslike toitude, rahvapäraste oskuste, tantsude ja mängude tutvustamisele vestavad lastele jutte ning meisterdavad üheskoos.

 

Osalejatel on ka võimalus suhelda Eestis elavate lastega.

 

"Lõimeleeri laager aitab noortel väliseestlastel tugevdada sidet kodumaaga, õppida midagi uut ja arendada eesti keele oskust läbi mänguliste tegevuste," sõnas laagri idee autor Priit-Kalev Parts.

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo