Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

35817751776 7bac92ea27 k

Välisminister Sven Mikser Euroopa Parlamendi Väliskomisjoni istungil. Foto: Tauno Tõhk (Välisministeerium)

 

Tänasel Euroopa parlamendi väliskomisjoni istungil Eesti EL Nõukogu eesistumise põhiteemadest ja tegevustest ülevaadet andes rõhutas välisminister Sven Mikser, et Euroopa Liidu laienemine on edulugu, mis on aidanud kaasa Euroopa stabiilsuse ja kodanike heaolu kasvule. Välisminister kõneles EP väliskomisjonis Euroopa Liidu laienemispoliitikast, ida- ja lõunapartnerlusest ning rändeküsimustest.


“Laienemispoliitika toob ja on toonud inimeste igapäevaellu häid muudatusi ning annab võimaluse liikuda, töötada, õppida kõikides Euroopa Liidu riikides, nii nagu viimase 13 aasta jooksul on see võimalus olnud ka Eesti elanikel,” ütles Mikser. Eesistujana seisab Eesti hea selle eest, et ELi laienemispoliitikat viiakse ellu vastavalt kehtestatud põhimõtetele ja iga riigi reaalset tegevust arvestades.


Välisministri sõnul peab neil riikidel, kes jagavad ELi põhiväärtusi, austavad demokraatia ja õigusriikluse põhimõtteid ning vastavad liitumistingimustele, olema võimalus laienemisprotsessis edasi liikuda.


Rände välismõõtmest rääkides ütles Mikser, et rändevoogude vähendamise ja vähenemise võimalus tähendab Euroopa Liidu välispiiride tõhusat kontrolli, EL-Türgi kokkuleppe jätkuvat toimimist ning rände lähteriikidega tegelemist. “Eesistujana teeb Eesti koostöös Euroopa Komisjoni ja ELi välisteenistusega kõik selleks, et lõhkuda inimkaubitsejate ärimudeleid, vähendada inimeste hukkumist merel ning suurendada Liibüa ranniku- ja piirivalve võimekust,” kinnitas välisminister.

 

Reageerimaks operatiivselt Liibüa rannikul toimuvale eraldas Eesti möödunud nädalal miljon eurot ELi Aafrika Usaldusfondile.


Eesistujana on üks Eesti eesmärke hoida tähelepanu all ELi idapartnerlust ja aidata kaasa nende riikide lähenemisele ELile. Siin on oluline toetada Ukrainat, Gruusiat, Moldovat, Valgevenet, Aserbaidžaani ja Armeeniat nende reformiteekonnal, näidata meedia sõltumatuse ja strateegilise kommunikatsiooni vajadust ning teavitada ka avalikkust meie koostöö edusammudest. Samuti tegutseb Eesti eesistujana selle nimel, et tõhustada koostööd ELi lõunanaabritega ja pöörata suuremat tähelepanu turvalisusele, konfliktide ennetamisele ning terrorismi, radikaliseerumise ja inimkaubanduse vastu võitlemisele.


EP väliskomisjon tundis huvi veel ka julgeoleku- ja kaitsekoostöö ning EL-Aafrika tippkohtumise vastu.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo