Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

13456 medium

Nõukoja liikmed Kadriorus.  Foto: Mattias Tammet

 

Täna kogunes Kadriorus president Kersti Kaljulaidi kutsel nõukoda, mille liikmete ülesandeks on kaasa mõelda ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kampaanias. Kampaania aktiivse faasi avasündmus toimub sel neljapäeval New Yorgis.


„Eesti eesmärk saada ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks on julge samm – see näitab, et oleme valmis lisaks Eesti ja meie piirkonda puudutavatele küsimustele võtma vastutust või vähemalt seisukohta üleilmsetel teemadel. Meie välispoliitiline ambitsioon ja panus ei peaks piirduma ainult lähiriikidega. Liikmeks saamist tuleb näha kui võimalust suurendada Eesti välispoliitilist jalajälge ning saada juurde sõpru, mida meiesugusel väikeriigil ei saa kunagi liiga palju olla,“ ütles kampaania patroon president Kaljulaid nõukoja kohtumisel.


Eesti on juba 2005. aastal otsustanud kandideerida ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021. Julgeolekunõukogu on ÜRO mõjukaim keham.


Riigipea lisas, et ÜRO JN mittealalise liikme staatuse pälvimine ei saa olla kitsalt ühe ministeeriumi või osakonna projekt, vaid sellesse saavad ja peavad panustama erinevad osapooled. „Kampaania vajab nii Eestis kui maailmas kaasamõtlejaid ja eestkõnelejaid, et saavutada kandepinda ja olla nähtav. Nõukoja liikmed saavad sellesse omal moel panustada,“ sõnas riigipea.


Vabariigi Presidendi kutsel on nõukoja liikmeteks Hannes Hanso, Andres Herkel, Marina Kaljurand, Eerik Niiles Kross, Marko Mihkelson, Marianne Mikko, Lauri Mälksoo, Mart Nutt, Urmas Paet, Andres Tarand ja Linnar Viik.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo