Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

suurlaager 1

Ülemaailmselt tuntud tegelane laste joonisfilmist “Jää-aeg”, on praegu Tagametsas Järvamaal otsi kokku tõmbava skautide suurlaagri Seiklusratas laagrimaskott.  Fotod ja tekst: Riina Kindlam

 

Vanem kõrv kuulis, et maskott on siil. Ei, siig. Ei, hoopistükis laiskloom (ingl. sloth) nimega SID, mida eestlaslikult hääldatakse pikalt”Siid”!

 

Laagrialal välgulöögi ohvriks langenud kuuse tüvejupist meisterdas tegelase kettsaega Tartu skaudi lapsevanem Tanel Pirk. Närilise taga on näha seiklusratast, mis ühistel lõkkeõhtutel vajadusel keerlema pannakse. Suurlõkked põlevadki sellel suurel platsil, kus ka ohtralt ruumi tantsu lüüa. Taga paistavad osalevate maade lipud, antud juhul vasakult Eesti, Läti (14 osalejat) ja Soome (2 osalejat), aga reas on veel Valgevene (6 osavõtjat), Kanada (1), USA (3), Iisrael (30), Ühendkuningriik (10 Eestis viibivat NATO sõdurit IST (int’l service team) abilistena), Leedu (5), Rootsi (1) ja Tšehhi (1) lipud. Kokku on laagris 531 inimest, neist 63 välismaalt. 

 

suurlaager 2

Eesti skautide rahvusvahelises suurlaagris “Seiklusratas” kombitakse oma võimete ja oskuste piire, ekstreempäeval ka taevapiiri imeehitisega nimega Taevahüpe (Sky Jump). 

 

Neljal batuudil (trampoline) sai korraga põrgata rihmade vahele rakmetesse kinnitatud 4 noort. Nende ees Saarjõel parvetasid samal ajal lapsi Briti sõdurid, kes parasjagu Eestis NATO pataljonina ning nende peade kohal vurisesid lapsed mööda köit, nn zip-line. 260 meetrine laskumine oli raudselt tollel hetkel kesk-Eesti pikim! “Lendoraval” tõmmati sõber salga jõul ja julgustaja valvel kõrgele puude vahele ning rahulikult taas maale. Vahepeal toimus see kõik raugemata hooga ka lausvihmasajus. 8. juulist trükkiminekuhetkeni on suurlaagris peetud ohutuspäev, arvamuspäev (külla tuli President Kersti Kaljulaid), tervisepäev, heateopäev, ekstreempäev ja ees seisab veel looduspäev. Laagris puutub kokku seinast seina tegevustega: matkad ja käsitöö pole kuhugi kadunud – hundud tegid muuseas ehtsat pajupilli ja kasetohust saunakäsnasid.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo