Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Brüsselis toimunud võistlusel valiti just Eesti õpilasfirma Euroopa parimaks. Sellel aastal ka Eesti parimaks õpilasfirmaks valitud Festera val­mistab ainulaadseid prügikaste, mis toodavad lihtsalt ja mugavalt kodustest biojäätmetest väärtuslikku huumust.


Euroopa õpilasfirmade võistlusel pidid noored enne võitjaks tunnistamist tutvustama oma äriideed ja õppeaasta jooksul toimunud tegevust ja arengut kogu Euroopa tipp­juhtidest kokku pandud žüriile. Ületada tuli ka 36 teise konkurendi poolt ette seatud takistusriba. Võistlus koosnes neljast etapist – tegevusaruanne esitamine enne võistlust, 4-minutiline lavaesinemine, žürii ristküsitlus ja stendivoor, kus müügiboksi juures tutvustatakse ja müüakse oma toodet või pakutakse teenust. “Me lootsime, me tõsiselt lootsime, aga ainult sisimas ja igaüks salaja,” sõnas Festera tegevjuht Kevin Reisenbuk võistlust kokku võttes. “Ma teadsin, mis töö kogu meeskond on kogu aasta jooksul teinud ja ma uskusin meisse. Kahe päeva vältel andsime endast igas võistluselemendis parima ning teadsime enne viimast auhinda, et siit tuleb kas võit või mitte midagi. Loodan, et lähima kümne aasta jooksul leiab Festera biokomposter kodu pea igas Eesti majapidami­ses,” lisas ta.


Noored võistlusele viinud ja neid selleks treeninud JA Eesti direktori Epp Vodja sõnul on ta võidu üle väga rõõmus. “Kui ma nägin noori esmakordselt detsembris Tartu õpilasfirmade laadal, tundsin, et sellel firmal on reaalne võimalus võita Eesti parima õpilasfirma tiitel ja miks mitte ka koht Euroopas. Kõik sõltus edasisest tegevusest,” selgitas Vodja. “Firmat ise­loomustab minu arvates eelkõige tohutu ise­seisvus ja suurepärane meeskonnatöö. Kogu võistluse ettevalmistusperioodi vältel kiirgas neist tohutu ühtehoidmistunne,” tõdes Vodja.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo