Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

President Kersti Kaljulaid allkirjastas otsuse, millega nimetas Tiina Intelmanni Eesti suursaadikuks Suurbritannias ja kutsus sellelt kohalt ennetähtagselt tagasi Lauri Bambuse.


Suursaadik Bambus alustas Londonis tööd 2014. aasta sügisel, üldjuhul määrab Eesti oma suursaadikud sihtriiki ametisse neljaks aastaks ehk Bambus oleks pidanud töötama Londonis 2018. aastani.


Sel suvel algavad läbirääkimised Suurbritannia lahkumiseks Euroopa Liidust ning juulist aasta lõpuni on Eesti EL-i eesistujariik.


Intelmann töötas seni Euroopa Liidu delegatsiooni juhina Libeerias. Ta on lõpetanud 1987. aastal Leningradi ülikooli itaalia keele ja kirjanduse alal ning töötas seejärel õpetaja ja tõlkijana.


Välisministeeriumis töötab Intelmann alates 1991. aastast. Aastatel 1999–2002 oli ta Eesti alaline esindaja Viinis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) juures. Märtsist 2005 kuni 2011. aastani oli ta Eesti alaline esindaja ÜRO juures.


Jaanuarist novembrini 2011 oli ta Eesti suursaadik Iisraelis ja juunist 2011 ühtlasi suursaadik Montenegros. 12. detsembril 2011 valiti ta Rahvusvahelise Kriminaalkohtu assamblee presidendiks. Ta oli selles ametis 2014. aastani, kui alustas tööd EL-i esinduse juhina Libeerias.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo