Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

eesti hetk 1A

Tagametsas, Eesti skautide suurlaagris on hetkel püsti ehtne sõjaväeköök. 531 inimesele valmistatakse toitu lageda taeva all just sellistel vanadel Rootsi sõjaväest pärit ja nüüd Eesti Kaitseliidule kuuluvatel köögikateldel. Kui on väiksem laager, tehakse toitu oma all-laagris või kuni 100-le inimesele Taga­metsa jahilossi köögis, kuid hetkel on mastaabid suuremad. V­iimases suurlaagris, 4 aastat tagasi, oldi ka samas paigas, aga veidi uhkemate kateldega, milles ka ahjuküpsetuse võimalus, mis sumisesid generaatorite jõud. Nüüd on aga tuli all, korstnad tossavad ja kateldes podiseb puder, supp või mõni tore täitev süsivesik (carbohydrate).

 

eesti hetk 2 web

Poolesaja inimesega skaudilaagris süüakse ürituseks püstitatud telkide all ja ümber. Toitu pakutakse köögikateldega samast tootmissarjast pärit suurtest nõudest, millel Rootsi kolm krooni peal. Kööginõud on kõigil laagris viibijatel endal kaasas ja toidu puhul valikuvõimalusi ei ole. Täna lõunaks oli näiteks tatar, soust, viinerid ja tomatilõigud. Kõrvale sai või must leib. Kes viitsib jännata, võib võid peale määrida. Sarnastest nõudest saab kulbiga morssi või teed. Magustoitu üldjuhul ei pakuta, aga eile sõitis appi jäätiseauto. Pealelõunal tuuakse all-laagritesse oode ja on avatud jäätisekiosk “Jätsla”. Nurinat pole kuulda, sest nurin ja pirtsutamine võrdub tühja kõhuga.

 

Fotod ja tekst: Riina Kindlam 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo