Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

19702864 1916288061977317 8307046136267684450 o

President Kersti Kaljulaid Varssavis Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ning USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisel 6. juulil. Foto: Kersti Kaljulaidi facebook

 

Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid osales 6. juulil Varssavis Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ning USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisel, kus arutati energiateemasid, Atlandi-ülest koostööd ning julgeolekuküsimusi regioonis.

 

Oma sõnavõtus riigipeade arutelul keskendus president Kaljulaid küberjulgeoleku olulisusele. Ta rõhutas, et kuigi kõikidel riikidel on oma huvid, oleme me siiski üksteisega seotud ja seda sõltumata riikide suurusest. „Euroopa Liit ja USA on koos igal juhul tugevam globaalne jõud,“ ütles president Kaljulaid. Ta lisas, et seepärast on oluline tihe koostöö NATO-s, kus Ameerika Ühendriikidel on juhtiv roll.

 

„Selles koostöös on igal riigil oma roll ning Eesti on seda täitnud. Jah, see on teada, et meie panustame oma 2% kaitsekuludele, aga sellest ehk olulisemgi on meie panus küberjulgeoleku vallas. Inimesed ja ettevõtted on juba ammu kübersfääris ning valitsused ei tohi jääda viimasteks, kes sinna jõuavad. Eesti on seni ainus digiühiskond maailmas, mis näitab, et sõltumata suurusest saavad kõik demokraatlikud riigid panustada sellesse, et oleksime üheskoos tugevamad ja üksteisele kasulikumad. Seda nii füüsilises kui küberruumis,“ lisas riigipea.

 

Varssavis toimus 6. juulil nn Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumine, mis tõi ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead ning erandkorras Ameerika Ühendriikide presidendi. Eesti riigipea osales pärastlõunal Euroopa tuleviku teemalisel ning transpordile, taristule ja energeetikale keskenduval arutelul ning kohtus kahepoolselt Ungari presidendiga.

 

USA on pühendunud Keskja Ida-Euroopa julgeoleku ja rahu säilitamisele, ütles USA president Donald Trump 6. juulil Varssavis.

 

"Meie tugev liit Poola ja NATO-ga on jätkuvalt kriitiline konflikti heidutamiseks ja tagamaks, et Euroopat ei laastaks enam iialgi suurvõimude sõda ning et maailm oleks turvalisem ja parem paik," lausus Trump ühisel pressikonverentsil Poola presidendi Andrzej Dudaga.

 

"Ameerika on pühendunud Kesk- ja Ida-Euroopa rahu ja julgeoleku säilitamisele," ütles riigipea.

 

Trump lubas, et Ühendriigid ei kasuta iialgi energiaallikaid Kesk- ja Ida-Euroopa riikide survestamiseks ega luba seda teha ka teistel riikidel.

 

USA president tõi avalduses ka esile, et Kesk- ja IdaEuroopal on tema jaoks eriline tähendus, sest tema abikaasa Melania on pärit Sloveeniast.

 

VES/VPK/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo