Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

35731138465 d5208e686a o

Matti Maasikas Euroopa Liidu Nõukogu eestistujana Euroopa Parlamendis 5. juulil. Foto:  välisministeerium

 

5. juulil Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana Euroopa Parlamendi täiskogu istungil Strasbourgis võttis Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas sõna G-20 peatse tippkohtumise, Euroopa Liidu ja Türgi koostöö ning säästliku arengu eesmärkide kohta.

 

8. juulil Hamburgis toimuvast G-20 kohtumisest kõneldes kinnitas Maasikas, et Euroopa Liit soovib G-20 riikidele anda tugeva signaali oma kindlast veendumusest olla avatud majanduse eestvedaja. Euroopa Liidu eesmärk on tagada tasakaalustatud majanduskasv ning hoida oma turud avatud. “Me lähtume sellest, et kaubavahetus on kõikidele osapooltele kasulik, aga me peame kaasa aitama ka sellele, et vähendada võimalikke negatiivseid kõrvalmõjusid ja vältida protektsionismi,” ütles Maasikas.

 

Rääkides EL ja Türgi tiheda koostöö ning avatud dialoogi jätkamise vajadusest ütles Maasikas, et “Türgi on Euroopa Liiduga sõlmitud lepingust kinni pidanud, aidanud ohjata põgenikevoogu ja vähendada inimeste hukkumist Vahemerel. Sellest lepingust on olnud kasu kõigile ning Euroopa Liit on valmis Türgit ka edaspidi selles tegevuses toetama.”

 

Samas tuleb tähelepanu pöörata ka Türgis toimuvale ning eriesindaja sõnul peab Euroopa Liit nõudma Türgilt demokraatia, põhiseaduslikkuse ja põhivabaduste järgimist ning neist ka kinnipidamist. Euroopa parlament arutas parlamendi väliskomisjonis koostatud Türgi 2016. aasta raportit, mis mõistab hukka riigipöördekatsed ja avaldab toetust Türgi rahvale, kinnitades samas, et Türgi valitsuse tegevusel on oma tagajärjed. Resolutsioon rõhutab Türgi ja Euroopa hea suhte vajalikkust ja tähtsust mõlema poole jaoks.

 

Säästliku arengu eesmärgid aastani 2030 ning Euroopa Kestliku Arengu Fondi tagatisfondi puudutava raporti ettepanekust kõneldes rõhutas Maasikas, et vaesuse vähendamine on EL arengupoliitika peamine eesmärk. See hõlmab paljusid valdkondi, nagu majandus-, sotsiaal- ja keskkonnaküsimused, saavutatud uus konsensus kinnitab omakorda ELi kindlat pühendumist Pariisi kliimaleppe täitmisele.

 

Lähem info: Tiina Maiberg

www.vm.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo