Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Skaudikeskuse tööruum

Fotol äsjaavatud Eesti skaudikeskuse tööruumid. Uus skaudikeskus avati Ameerika annetajate toel. Foto: Kristjan Pomm

 

Skaudid ja gaidid üle maailma kohtuvad 8.-15. juulil Tagametsa püsilaagripaigas, et üheskoos osaleda Eesti suurimal skaudiüritusel, suurlaagris “Seiklusratas”. Esmaspäeval, 10. juulil külastab laagrit ka Eesti Vabariigi president, Kersti Kaljulaid, et koos noorte ja noortevaldkonna spetsialistidega arutleda noorteühingus tegutsemise rolli üle 21. sajandi Eestis.

 

Laagripäevade jooksul julgustatakse noori tegema koostööd ning läbi seiklusliku võtme ning ise valikuid tehes end mitmekülgselt arendama. Programmijärgsed tegevused on jaotatud 5 erineva teemapäeva peale - ohutuspäev, arvamusfestivalipäev, tervisepäev, heateopäev, looduspäev. Teemapäevade seikluslike tegevustega kogevad osalejad, mida igaüks saab ära teha iseenda, kogukonna ja ühiskonna hüvanguks ning miks on just skautlus sobiv viis seda kõike teha. Laagri jooksul kogevad osalejad üheskoos, kuidas ühendades igaühe väikese heateo, saab sellest mõjus ning tulemuslik ühiskondlik muutus.

 

Suurlaagri näol on tegu iga 4 aasta tagant Eestis toimuva suurima rahvusvahelise skaudiüritusega, kuhu tulevad kokku nii Eesti, välisEesti kui välismaa skaudid. Seekord on lisaks Eesti skautidele osalemas ka skaute Iisraelist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Valgevenest, Tšehhist, Kanadast ja Ameerika Ühendriikidest. Seekordse laagri nimeks on "Seiklusratas", rõhutades skaudiprogrammi lahutamatut osa – noore enda huvidest ja valikutest lähtuvat seikluslikku õppimist.

 

Laagri külalistepäev toimub heateo teemapäeval, 12. juulil, ning siis on oodatud laagrisse kõik huvilised, et ise uudistada, mis suurlaagris toimumas.

 

President Kersti Kaljulaidi osalusel toimuv paneeldiskussioon toimub 10 juulil, kell 11:00.

 

Suurlaagri suurimad toetajad on Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Ameerika Fond ja tehnilise varustuse osas aitab kaasa ka Eesti Kaitsevägi ja Kaitseliit.

 

Eesti Skautide Ühing on osa enam kui 40 miljonit skauti üle kogu maailma liitvast noorteliikumisest, mille eesmärgiks on läbi põneva tegevuse anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks kogukonna liikmeteks.

 

Lisainfo: Valdik Kask, suurlaagri juht, tel 56620838

Kristjan Pomm, peaskaut, Eesti Skautide Ühing, tel 50 97 110

 

Eesti Skautide Ühingu pressiteade

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo