Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinna transpordiamet on linna ühel tähtsamal, suuremal ja ka ohtlikumal ristmikul märkamatult läbi viinud foorirevolutsiooni. Autodel on küll paari nädala eest tehtud muudatuse tõttu ristmikult märksa tüütum läbi pääseda, kuid see-eest saavad jalakäijad sõiduteed ületada pikema aja jooksul ja ka diagonaalis.

 

Tallinnas Viru Keskuse juures Hobujaama ristmikul võeti möödunud nädalal kasutusse uus fooriprogramm, mis eelistab jalakäijat ja annab võimaluse teed ületada kõikides suundades.

 

„Kui enne oli võimalus ainult paralleelselt tavaliiklusega mööda sebra minna, siis nüüd on jalakäijal mugavam – ta saab minna diagonaalis otse üle, sest kogu ristmik antakse jalakäijatele,“ ütles Delfile Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

 

Selliseid ristmikke, mida jalakäijad saavad diagonaalis ületada, on Tallinnas väga vähe. Teine selline ristmik, kus samuti jalakäijad mitmes suunas korraga üle tee minna saavad, on Nõmme keskuses.

 

Enne Viru keskuse kerkimist oli samasugune süsteem ka Kaubamaja juures ehk Gonsiori-Laikmaa ristmikul, kus hiljem viidi aga jalakäijad maa alla.

 

VES/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo