Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

382850hd583t28

Isamaa ja Res Publica Liidu tipp-poliitikud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson lahkusid erakonnast. Pilt: ERR

 

Mõlemad kuuluvad praegu riigikogu IRL-i fraktsiooni, kus on 14 liiget. Tsahkna on erakonna endine esimees, Mihkelson juhib riigikogu väliskomisjoni tööd.

 

Viimasel IRL-i suurkogul kumbki meestest IRL-i juhtorganitesse ei  kandideerinud, sest olid pettunud partei tahtmatuses erakonna põhikirja muutes avatumaks muutuda.

 

Tsahkna jõudis IRL-is olla alates 2000. aasta augustist ja Mihkelson 2001. aasta detsembrist.

 

Margus Tsahkna ütles otsust teatavaks tehes, et sisemise otsuse erakonnast lahkuda langetas ta juba siis, kui erakonna juhtkond kevadel tema ettepanekud erakonda avatumaks ja kaasaegsemaks muuta maha hääletas.

 

"Leian, et pärast erakonnast lahkumist ei ole sobilik oma vana erakonda kritiseerida. See ei muuda midagi ja on pigem väiklane. Kõik need asjad, mis mind on häirinud, on avalikult varasemalt korduvalt välja öeldud ja ka meedias palju tähelepanu saanud," märkis Tsahkna, kes lubas pühenduda tööle riigikogus uude erakonda astumata.

 

Marko Mihkelson ütles, et IRL ei ole kahjuks enam see poliitiline jõud, kelle seisukohad ühtiksid tema vaadetega tänasele Eestile ja meie tulevikule.

 

"Eestil on olnud viimastel aegadel tuntav visioonipõud. Oleme olnud kehvapoolsed unistajad. Sama on juhtunud ka IRLis. Selle asemel, et ajaga sammu pidada või veelgi enam – martlaarilikult julgelt tulevikku rühkides ühiskonda positiivselt innustada, on valitud pigem tupiktee ehk EKRE Light," kirjutas Mihkelson sotsiaalmeedias.

 

Võimulolevale koalitsioonile tähendab Tsahkna ja Mihkelsoni lahkumine, et riigikogu saalis saavad nad 101-st saadikust loota senise 56 toetushääle asemel 54-le. Tegelikult võib see number veelgi väheneda, arvestades, et Keskerakond ei ole ühtne.

 

Tsahkna ja Mihkelson jätkavad riigikogus akna all, kus on kohad fraktsioonita saadikutele.

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo