Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinna skaudikeskus välisvaade

Eesti skautide keskus Tallinnas Juurdeveo tänaval. Foto: Kristjan Pomm

 

Igal aastal 10. juunil tähistab Eesti Skautide Ühing oma sünnipäeva. Seekord oli suurimaks sünnipäevakingiks Eesti skautidele oma skaudikeskuse avamine Tallinnas.

 

Eesti skautidel on olnud unistus, et oleks oma skaudikeskus Tallinnas, mis täidaks nii organisatsiooni peakorteri, arhiivi, skaudivarustuse lao kui Tallinna skaudiüksuste kooskäimiskoha funktsiooni.

 

Head asjad sünnivad nii, et üheksa korda mõõda ja üks kord lõika. Nii mõõtsime ka meie oma võimalusi ja võimekust omale senise väikese rendipinna asemel suurem keskusemõõtu tegutsemispind leida ja paar aastat tagasi sai plaan selgeks, et aeg on selleks nüüd käes. Oma aeg kulus sobiva majaosa leidmiseks ja muidugi ka ostmiseks vajaliku rahalise plaani koostamisele. Me saime sellega hakkama ja võtsime pikaajalise laenu Swedpangast ja saime ka suure toetuse Eesti Ameerika Fondist, mis omakorda aitas leida annetusi juurde Eesti ettevõtete ja skaudijuhtide endi seest. Kui oli olemas seeme, siis oldi valmis sinna ka oma lisa andma. Ehitustöödel lõid käed külge ka skaudid ise ja väga suur hulk tööd sai tehtud skautidele omaselt vabatahtlikus korras.

 

Eesti skaudikeskus asub Tallinnas Juurdeveo tänaval, kus meile kuulub  suuremast majast neljandik ehk 150 ruutmeetrit, mis jaotub kahe korruse vahel nii, et ruumi on nii organisatsiooni kontori, koosolekuruumi kui ka omaette sissepääsuga üksusteruumiks. Lisaks asub alumisel korrusel ka mahukas  laoruum. Kokku sai üsna ideaalilähedane ja meie tänastele võimalustele ja ka vajadustele vastav keskus.

 

Oleme tänulikud Eesti Ameerika Fondile ja Ago Ambrele, kes meie tegevusse uskus ja meid toetas ning suurannetajale Linda Saar ja perekondadele Bender, Leeman ja Lõhmus, muidugi ka kõigile toetajatele Eestis.

 

Eesti Skautide Ühing on üle-eestiline noorteorganisatsioon, mille eesmärk on kaasa aidata noorte mitmekülgsele arengule, pakkudes noortele nii seiklusi, teadmisi ja oskusi andvat tegevust kui ka võimaluse vabatahtlikuna oma kogukonna jaoks midagi head ära teha.

 

Kel soovi ja võimalust Eesti skautide tegevust toetada, siis jagame siin ka infot, et Estonian American Fund, PO 7369, Silver Spring MD 20907-7369 on tänulik annetuste eest ja skaute toetades lisage tšeki memo reale sõna “skaut.”

 

Kristjan Pomm

Peaskaut, Eesti Skautide Ühing

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo