Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6826447t1hf540

Neli nädalat sõitsid kallikarud politseinikega mööda Viljandimaad rahulikult ringi, ilma et nendega oleks tulnud õnnetusse sattunud lapsi lohutada. Siis aga oli 13 tunni jooksul vaja koguni kahe pehme karu abi.

 

Kallikarud on mõeldud neile lastele, kes on osalised mõnes õnnetuses ja keda politseinikel on vaja rahustada. «Mõnikord on lapsed veel nii pisikesed, et nendega ei saa juttu ajada, ja siis toimivad esemed palju paremini,» selgitas Viljadi patrullitalituse juht Alar Sadam.

 

Nii said politseinikud lohutada üht nelja-aastast tüdrukut, kes istus 27. juuni õhtul Viljandi piiril Kia Carnivalis, mis oli Pärnu maantee ringristmikul sisse sõitnud Saab 9-3-le. Kia Carnivalis oli õnnetuse hetkel kuus inimest ning pisut viga sai kõige noorem ehk nelja-aastane laps. «Ta istus küll turvatoolis, kuid lõi kahe auto kokkupõrkes oma pea kergelt ära. Meedikud leidsid teda üle vaadates,  et lapse terviseseisund võimaldab kodust ravi,» rääkis Sadam. Et last lohutada, anti talle maakonna esimene kallikaru.

 

Möödus napilt 13 tundi ja Viljandi külje all juhtus teinegi õnnetus. Kaks sõidukit põrkasid kokku ning üks neist paiskus kraavi. Viga keegi ei saanud, kuid taas oli õnnetuses üks osaline väike laps. Kaheaastase tüdruku lohutamiseks võeti appi karu ja sellest oli palju kasu. «Laps oli karu üle väga rõõmus ja see viis tema mõtted sündmusest eemale,» kõneles Sadam.

 

Selle aasta lastekaitsepäevast 1. juunist sõidavad kõigis politseiautodes kaasa pehmed mängumõmmid, kellega lohutatakse õnnetuse tõttu traumeeritud lapsi.

 

Kallikarud jõudsid politseiautodesse koostöös mittetulundusühinguga Traumamõmmik.

 

VES/Sakala.postimees.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo