Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Saksamaa, Kanada, Ühendkuningriigi ja USA kaitseministrid kinnitasid koos Eesti, Läti, Leedu ja Poola kolleegidega, et on pühendunud oma kohaloleku tugevdamisele NATO idatiival.

 

Kaitseministrid allkirjastasid Brüsselis ühise deklaratsiooni, milles väljendasid valmisolekut ja võimekust reageerida ohtudele NATO idapoolsetes riikides.

 

Saksamaa, Kanada, Ühendkuningriik ja USA on saatnud oma lahingugrupid (EFP) Balti riikidesse ja Poolasse. Kaheksa riigi deklaratsiooni allkirjastamine tähistab lahingugruppide edukat paigutust.

 

Tapal paiknevasse lahingugruppi kuulub kokku ligi 1200 liitlassõdurit. Ühendkuningriik panustab rohkem kui 800 kaitseväelasega ning erineva lahingutehnikaga. Prantsusmaa panustab Eestisse paigutatavasse üksusesse enam kui 300 kaitseväelasega ja erineva lahingutehnikaga. Prantslased teenivad Tapal kaheksa kuud, andes seejärel vastutuse üle taanlastele, kes saadavad Eestisse paarsada kaitseväelast koos lahingutehnikaga.

 

Roteeruvate lahingugruppide paigutamises lepiti kokku NATO tipkkohtumisel Varssavis.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo