Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jaen karkudega

Võiks öelda, et pööripäeva järgne aeg on suisa jaanitulede ja -pidude nädal Eestis.

 

Mõned külad tegid oma jaanitule juba 22. juunil, enamik võidupühal ehk jaanilaupäeva õhtul 23. juunil nagu kord ja kohus, aga meie õnneks mõned toimusid veel ka jaanipäeval 24. juunil.

 

Nii saab Eestis palju tiirutada ja kohalikke kombeid näha. Leisi külas Saaremaa põhjatipus toimusid enne jaanitule süütamist "töised jaanimängud" – raske tammepaku hoidmise võistlused aja peale ja ka karkudel käimise võistlused. Karke tahtsid proovida paljud, ka väikesed tüdrukud. Mõned vaevu püsisid peal ega suutnud liikuma hakatagi. Kuid kohalik noormees Jaen, kes juhib fotol, tegi kõigile pika karguga ära. Õige nimega mees (veel saarte murdes kirjapildiga) oma nimepäeval ja trenn tehtud.

 

Foto ja tekst:

Riina Kindlam, Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo