Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kaitseliit korraldab võidupüha paraadi tänavu Rakveres.

 

Kaitseliidu teatel on paraadi rivis 1000 inimest. Rakvere haigla polikliiniku ja Rakvere gümnaasiumi  kõrval asuval ringteel rivistuvad üles üksused Viru, Alutaguse, Jõgeva ja Järva malevatest ning Kaitseliidu valvekompaniist. Lisaks on vähendatud kompanii suuruste üksustega väljas naiskodukaitse, Noored Kotkad ja kodutütred ning liputoimkonnad kaitseliidu koolist ja küberkaitseüksusest.

 

Eestist on paraadil esindatud veel politsei- ja piirivalveamet, abipolitsei ning vanglateenistus. Välisriikidest on paraadil oma üksuse või liputoimkonnaga esindatud Prantsusmaa, Suurbritannia, Ameerika Ühendriigid, Leedu, Läti ja Taani.

 

Võidupüha sündmused Rakveres saavad alguse juba 22. juuni õhtul rahvapeoga Teatri pargis, mille  raames süütavad noorkotkad tikkude või välgumihkli abita muinastule. 23. juuni hommikul kell 9.00 asetatakse pärjad Vabadussõja mälestussamba jalamile. Eelmisel päeval Toris süüdatud mälestustuli ning Rakveres Teatri pargis süüdatud muinastuli ühendatakse siin võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle võidutule medalid.

 

Kell 10.00 algab võidupüha oikumeeniline jumalateenistus Rakvere Pauluse kirikus. Paraad algab kell 11.00 ning pärast paraadi, on Turu platsil avatud Kaitseliidu ja kaitseväe lahingutehnika näitus ning samast saadetakse Lääne-Virumaa valdadesse võidutuli.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo