Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

P6157733

Selgus, et Rooma lähistel on omajagu tuttavat loodust.  Lapsed kriiskasid esmakordselt elus palmipuid ja bambust nähes, aga siis ilmusid Mazzano Romano linnakeses riburadapidi juba tuttavamad näod, kaasa arvatud antud suitsupääsuke (barn swallow, itaalia keeles la rondine).

 

Nii lähedale ei ole Maarjamaal kunagi õnnestunud meie rahvuslinnukesele pääseda. Ta oli põhimõtteliselt pea kohal ja huvitus eestikeelsest "midli-madli-kudlikadli..." versioonist. Taustal ronib poorset vulkaanset kivi pidi luuderohi (common/ English ivy), mis siin igal pool ja eriti puude tüvesid pidi ronib ning kaunistab ka vanu graveeritud hauakive kui mööduva aja sümbol.

 

Suitsupääsukestest rohkem on kuulda-näha igapäevaselt piiritajaid ehk piiripääsukesi (common swift, itaalia keeles il rondone), kes meie muliseva rahvuslinnuga võrreldes kileda kriiskamise saatel mööda taevast sööstavad ja peaaegu tuppa lendavad. Ka nende kiirelt välkuvad sirpjad kujud ja hele hüüd on eesti taevast tuttavad. Sääresärtsutajatest kõrvenõgesed võivad siin sirguda inimesest pikemaks ja hoopis kõrvalesta kibelema ajada, aga sellest pikemalt järgmine kord.

 

Helget pööripäeva kuuma päikese maalt!

 

Riina Kindlam,

Mazzano Romano

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo