Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

D o k u m e n t a a l f i l m i d e režissöör Vahur Laiapea sattus aprilli keskpaigas Afganistani tööle suundudes algul Talibani kätte ja hiljem Afganistani valitsusjõudude vanglasse, kus ta viibis ligi kaks kuud.

 

"18. aprillil reetis minu ning mu sõbra ja tõlgi Mohsini meie usaldusisik, kes pidi meid viima Shindandi filmima nõukogude ekssõdurit. Meid varitses ja võttis kinni rühm Talibani liikmeid," kirjutas Laiapea sotsiaalmeedias.

 

"30 tunni pärast juhtus ime – meid ei tapetud ega jäetud pantvangideks vaid viidi suurele maanteele, kuhu oli meile järele kutsutud Afganistani Julgeoleku (NDS) autod. /---/ NDS arreteeris meid ja viis Herati vanglasse," jätkas Laiapea oma kirjeldust. Heratist viisid Afganistani võimud nad mõni päev hiljem riigi pealinna Kabuli eeluurimisvanglasse, kuna neid kahtlustati spioneerimises, kirjeldas fimimees.

 

"Kaks kuud kestnud vangistuse ja uurimise järel selgus lihtne tõsiasi, et me oleme süütud ja ma ei ole ei Iraani ega Pakistani ega ühegi teise riigi spioon. Meile ei esitatud süüdistust," kirjutas Laiapea.

 

Kabuli vanglast 13. Juunil vabanenud dokumentalist tänas oma postituses välisministeeriumi, oma lähedasi ja Kabuli Briti saatkonna töötajaid, kes aitasid kaasa tema vabastamisele. Tema tõlk vabastati kaheksa päeva varem.

 

Välisministeeriumi esindaja kinnitas BNS-ile, et selline juhtum leidis aset.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo