Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6697039t1h63f8

Eva-Maria Tõnson

 

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane EvaMaria Tõnson võitis USAs toimunud rahvusvahelisel konkursil Intel ISEF maaja keskkonnateaduste kategoorias neljanda auhinna. Auhinnaga kaasneb 500 dollari suurune rahaline preemia.

 

Oma töös «Hoonestatud alade tuvastamine ERS-2, Envisati ja Sentinel-1 tehisavaradarite andmetelt» arendas Eva-Maria välja töötlusahela, mis kaardistab hoonestatud alasid tehisavaradari satelliidipiltidelt.

 

Eva-Maria Tõnsoni juhendaja on Kaupo Voormansik Tartu Observatooriumist.

 

Kokku esitleti konkursil 1778 teadus- ja innnovatsiooniprojekti 78 eri riigist ja osariigist. Maa- ja keskkonnateaduste kategoorias, kus Eva-Maria Tõnson võistles, oli töid kokku 93.

 

Intel ISEF ehk International Science and Engineering Fair on maailma suurim õpilaste teaduskonkurss ja mess, mis seekord oli 14. kuni 19.maini Los Angeleses.

 

Eestit esindasid sel aastal Los Angeleses Eva-Maria Tõnson ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane Hans Anniste, vaatlejana osales Põltsamaa kooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja Urmas Kuusik.

 

Ameerikast naasnuna asus Eva-Maria Tõnson kohe lahendama füüsikaülesandeid, kuna ta on üks kuuest eestlasest, kes osalevad Tartus aset leidval Euroopa füüsikaolümpiaadil.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo