Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti NATO-kuuluvuse teemal segaseid kommentaare andnud riigihalduse minister Mihhail Korb esitas 24. mail peaminister Jüri Ratasele tagasiastumisavalduse, mille valitsusjuht otsustas rahuldada.

 

«Vabandan oma sõnavõtu pärast, seda segadust ei oleks tohtinud tekkida ja ma mõistan oma vea raskust. Seetõttu astun tagasi,» ütles Korb 24. mai õhtul Stenbocki maja juures ajakirjanikele. Korb lausus, et otsustas tagasi astuda eelkõige seetõttu, et hoida koalitsiooni koos.

 

Korb kinnitas, et tema hinnangul peab siiski Eesti NATOsse kuuluma. «Eilse sõnumiga ma kirjeldasin ideaalset olukorda. Ma rääkisin sellest, kui tugev Eesti sõjavägi peab olema, ma kirjeldasin inimestele, et kui hästi Eesti sõjavägi on arenenud ning ta muutub aina tugevamaks ja me peame olema suutelised iseseisvalt ennast kaitsma. Koos liitlastega teeme me seda loomulikult palju paremini ja see oli minu eilse sõnumi point. Ma väga vabandan, et selline segadus tekkis ning ma ei taha kuidagi seada kahtluse alla Eesti kuulumist NATOsse,» kommenteeris ministri ametist tagasi astunud Korb.

 

Ministri tagasiastumine sai alguse veteranidega kohtumiselt Haapsalus, kus küsimusterahe alla sattunud keskerakondlasest riigihalduse minister Korb ütles, et ta ei toeta Eesti NATO liikmeks olemist. Järgmise päeva pärastlõunaks oli minister meelt muutnud. Tugeva kriitika alla sattunud Korb tunnistas õhtul, et ta on valmis oma eksimuse eest vastutust võtma.

 

«Mina… võib-olla ütlen eestlaste vaatevinklist ebameeldiva fraasi, mina pole NATO liikmesuse poolt,» ütles Korb Haapsalus ajalehe Lääne Elu teatel. «Aga kui teha oma armee, läheb see veel kallimaks. Saate aru? Soomlased ehitavad oma armeed, nad on NATOst eraldi, tegelevad ise oma riigi kaitsmisega. Aga neile ei tule keegi appi,» vahendas ajaleht minister Korbi. Peaminister Ratase hinnangul on olukord, kus juba teine Keskerakondlasest minister peab tagasi astuma (esimene oli vaid mõned päevad maaeluministriks olnud Martin Repinski) kahtlemata halb, kuid toonitas, et kõik valituseliikmed peavad mõistma, et nende sõnadel on väga suur kaal.

 

Peaminister ütles, et uus riigihalduse minister tuleb Keskerakonnast, aga ta ei oska veel tema nime öelda.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo