Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti idufirma Barking laieneb värskelt sõlmitud miljonitehinguga Aasia turule, kus esmalt käivitatakse teenus Hongkongis ja seejärel laienetakse kõikidesse suurematesse linnadesse Pekingisse, Shanghaisse ja Chengdusse.

 

Hiina turule jõudmiseks sõlmis Barking Hiina kinnisvaraettevõtjast äripartneriga frantsiisilepingu, mis annab sellele õiguse kaustada eestlaste kaubamärki ja tehnoloogiat. Barking saab lepingu kohaselt protsendi käibelt, mis peaks eelduste kohaselt jõudma kahe-kolme aasta pärast 10 miljoni eurose aastakäibeni, ütles Barkingu tegevjuht Kustas Kõiv Postimehele.

 

Tema sõnul on Hiina partneril pikaajaline kogemus ja valmisolek jõuliselt investeerida ning tasuda ka turu eksklusiivõiguse eest.

 

«Heade partnerite leidmine on ilmselt kõigile ettevõtetele proovikiviks. Meid kindlasti saatis ka õnn, sest koostööpartnerid jalutasid Barcelona Smart City messil meie EAS-i boksi sisse ja tehinguni jõudsime  poole aastaga,» lisas Kõiv.

Barking on 2015. Aastal loodud mobiilirakendus, mis annab autojuhtidele võimaluse parkida seni avalikkusele suletud olnud parkimiskohtadele nagu erinevate asutuste ja korteriühistute parklad ning eraparklad ja teha seda linna soodsaimate hindadega.

 

Kui Eesti parkimise kogukäive on hinnanguliselt 15 miljonit eurot aastas, siis Hiinas ainuüksi parkla haldamise aastast käibemahtu hinnatakse kuue miljardi suuruseks. Hiina on küll üks maailma suurimaid autotootjaid ja kontrast vabade parkimiskohtade ja omandis olevate autode vahel on meeletu: sõidukeid on 180 miljonit ja parkimiskohti vaid 50 miljonit.

 

«Juba üksnes need numbrid annavad aimu Barkingu kasvu potentsiaalist. Parkimiskohtade puudus on Hong Kongis tõsine probleem. Seal maksab ainuüksi üks parkimiskoht ligi 300 000 eurot. Tallinnas on see number kümme korda väiksem,» lisas Kustas Kõiv.

 

Tänaseks on Barkingu süsteemi lisatud üle 4000 parkimiskoha nii Eestis, Budapestis, Riias, Kiievis kui ka Helsingis.

 

tehnika.postimees.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo